Veliny – Ostřetín 0:2 (0:0)

Sestava: Sedlák – Stárek, Šejnoha, Tukora, Caletka – Řepka, Koubek, Sakař, Řeháček – Metelka, Železný
Na střídání: Trojan (za Tukoru), Chejnovský (za Koubka), Hendrych (za Šejnohu)
Diváků: 100

Týdeník Pernštejn napsal: „V sousedském derby před slušnou diváckou návštěvou byli hosté mírně lepší a zaslouženě zvítězili.“

První jarní soutěžní utkání jsme odehráli doma v derby zápase proti Ostřetínu. Krásné teplé počasí a výborná divácká kulisa však musela sledovat zápas, který byl z obou stran na šance velice chudý. Jako první se do šance dostali hosté, když dorážkou z malého vápna jen vyzkoušeli pozornost našeho gólmana. Náš tým se po pěkné akci na pravé straně dostal též do zajímavé pozice, střela z hranice velkého vápna bohužel mířila jen těsně nad. Do další velké šance se dostal H. Metelka, který po přesné přihrávce utekl všem obráncům a ve vyložené brankové příležitosti byl ve vápně faulován. Pan rozhodčí ovšem zákrok jako nedovolený neposoudil. Ostřetín těsně před koncem prvního poločasu zahrozil výbornou střelou, která mířila k levé dolní tyči. Náš brankář, O. Sedlák, však vytáhl reflexní zákrok a nedovolil tak hostům jít do jednobrankového vedení. První poločas skončil výsledkem 0:0.

V druhém poločase se H. Metelka dostal znovu do výborné gólové příležitosti a byl ve velkém vápně ostře faulován. Penalta se však opět nekopala. Přibližně v 70. minutě se hostům po centrovaném míči z pravé strany podařilo vstřelit z hranice malého vápna úvodní gól. O pár minut později hosté z podobné akce potvrdili vítězství i druhou brankou. Závěrečný nápor z naší strany bohužel nepřišel a utkání tak skončilo výsledkem 0:2 pro Ostřetín.

Tuto sobotu 29. března od 15:00 odehrajeme doma utkání s týmem Sezemice B. Všechny fanoušky tímto srdečně zveme!