Veliny – Ostřetín 3:6 (0:2)

Sestava: Šafránek – Viktor Bukovský (nová posila), R. Koubek, Hendrych, Sedlák – Trojan, Řepka, Řeháček, Chejnovský – Morávek, Stárek
Branky za Veliny vstřelili: Morávek (na 1:3), Řepka (na 2:4), Hendrych (na 3:5)
Diváků: 70

Týdeník Pernštejn napsal: „Ostřetín produktivnější v koncovce. Domácí zaslouží pochvalu za bojovnost, protože opět hráli celý zápas pouze v deseti.“

Pro první mistrovské utkání ve vyšší soutěži nám los přidělil velice zajímavého soupeře. V derby zápase jsme na domácím hřišti přivítali Ostřetín. Bohužel již před samotným zahájením bylo zcela zřejmé, že nás ani dnes nečeká nic jednoduchého. Docházka činila pouhých deset hráčů. I přes tuto nepříjemnost se hrála v prvních dvaceti minutách vyrovnaná partie. Ve 22. minutě se ale centrovaný míč do velkého vápna šťastně odrazil až k hostujícímu hráči, který nabídnutou příležitost s přehledem proměnil. Okolo 30. minuty přišla pro náš tým další špatná zpráva. Z důvodu zranění musel ze hřiště odejít M. Řeháček. Přečíslení o dva hráče dokázal Ostřetín ve 33. minutě celkem jednoduše využít. Po rychlém přechodu do útoku a následné přesné přihrávce na malé vápno jsme museli vytahovat míč ze sítě podruhé. V závěrečných minutách prvního poločasu se už nic významného nestalo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:2.

Do druhého poločasu jsme posílili naše řady alespoň o jednoho hráče, dorazil M. Stárek. Bohužel v 53. minutě se hostům podařilo po naší hrubé chybě znovu skórovat. Naštěstí o tři minuty později se konečně prosadil i náš tým. Z hranice velkého vápna se s razantní střelou vytasil T. Morávek. Ta nechytatelně zapadla k pravé tyči. Ostřetín po obdržené brance však nenechal nic náhodě a opět skóroval. V závěrečných minutách druhého poločasu viděli přítomní fanoušci v rychlém sledu za sebou čtyři góly. Nejprve se našemu týmu podařilo z rohového kopu snížit na 2:4. Autorem branky byl D. Řepka, který poslal odražený a zároveň skákavý míč nekompromisně do sítě. Poté udeřil po rychlém protiútoku opět soupeř. V 82. minutě snížil L. Hendrych na rozdíl dvou branek. Situace vznikla po přesném centru D. Řepky do pokutového území a následné střele z prvního dotyku. Závěrečné slovo v tomto derby si vzali hosté, kteří po pěkné akci upravili konečný výsledek na 3:6.

Tento týden, v neděli 28. srpna od 17:00, zajíždí náš tým do Mnětic, kde odehrává svá domácí utkání Torpedo Pardubice.