Sestava: Šafránek – Caletka, Ondráček, Metelka, Stárek – Hendrych, Řeháček, Řepka, Trojan – Houška, Železný
Na střídání: Chejnovský (za Trojana), Šejnoha (za Houšku), Koubek (za Železného), Tukora (za Hendrycha), M. Novák (za Chejnovského), Sedlák – nenastoupil
Branky za Veliny vstřelili: Železný (na 1:0), Houška (na 2:0)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „Pod staronovým trenérem Janečkem již čtvrtá výhra v řadě.“

V úterní dohrávce odloženého kola s Paramem Pardubice a zároveň posledním domácím kole podzimní části naší soutěže jsme dokázali navázat na vítěznou šňůru z minulých kol dalším vítězstvím bez obdržené branky. Náš tým předvedl vynikající výkon, zejména v prvním poločase, díky kterému jsme dokázali v zápase zvítězit a bodově se dotáhnout na aktuálně čtvrtý tým v tabulce, pouze na rozdíl horšího skóre. Začátek zápasu nám vyšel nejlépe, jak mohl, když se nám okolo 10. minuty podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Po vynikajícím pasu ze středového kruhu se k míči nejrychleji dostal R. Železný, který chytrým a přesným přehozením míče přes vybíhajícího brankáře Parama dostal náš tým do vedení. Na hostujícím týmu byla vidět v těchto chvílích celá řada nepřesných přihrávek, ze kterých se nám, díky aktivitě a bojovnosti, dařilo získávat míč a mít hru pod kontrolou. V závěru prvního poločasu se nám navíc podařilo vstřelit druhou branku, když T. Houška si důrazně počínal v souboji s obranou hostů a střelou k levé tyči oslavil svůj první gól za Veliny. Gratulujeme! Po této brance se už žádný z týmů do gólové šance nedostal a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro náš tým.

Druhý poločas byl z naší strany poněkud pasivní, převážně zaměřený na obranu a ubránění nadějného výsledku. Hosté dokázali zpřesnit hru a vyvinout si menší územní tlak. Přesto se našemu týmu podařilo několikrát ohrozit branku hostů. Naše nejnebezpečnější šance byla z přímého kopu ze střední vzdálenosti a skončila díky dobrému zákroku brankáře Parama jen na břevně. I když hosté měli v druhém poločase herní převahu, do vyložené šance se dostat nedokázali. Jediná nebezpečná situace vznikla po střele z velkého vápna, kterou však vynikajícím zákrokem zlikvidoval náš gólman. Náš tým tak dokázal důležité utkání vyhrát 2:0 a přiblížit se na menší bodovou ztrátu týmům z čela tabulky.

Zítra, v neděli 2. listopadu od 14:00, zajíždí náš tým k poslednímu podzimnímu zápasu. Soupeřem nám budou Mnětice B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

Aktuální tabulku naší soutěže naleznete ZDE!

2 komentáře(ů) ke článku “Veliny – Paramo Pardubice 2:0 (2:0)

1. Škoda nepovedeného vstupu do soutěže, poslední zápasy hrajete efektivně a zejména brankář vás v některých chvílích slušně podržel! Snad vám forma vydrží do jarní části… máte na víc!

2. Chlapi, co jsem viděl…fotbal umíte, obrana velmi slušná, v krizových momentech velmi dobrý výkon gólmana, hezký góly, hlavně Vondris a Radek Železný, vydržíte s kyslíkem až do konce, což je taky důležitý, scházíte se v hojným počtu, Bohouš na lavičce…takže ta 4.třída prostě Velinám sluší a na jaře čekám boj o nejhornější příčky… Miloš :-)