Říj
22

Veliny – Pardubičky B 2:1 (0:0)

Sestava: Šafránek – M. Novák, Ondráček, Šejnoha, K. Novák – Trojan, Koubek, R. Novák, Fabián – Hendrych, Stárek
Na střídání: Metelka, Chejnovský, Hemerka, Fajtšák – všichni nastoupili
Branky za Veliny vstřelili: Metelka, R. Novák

V předposledním domácím podzimním utkání jsme přivítali mužstvo Pardubiček B, které se před tímto kolem nacházelo jen 1 bod a 1 umístění v tabulce za námi. Doma jsme samozřejmě chtěli naplno bodovat a to se nám naštěstí podařilo. Třetí vítězství v řadě nám dost napomáhá oddálit se od sestupových příček a zároveň přiblížit se ke středu tabulky. Když porovnáme statistiku počet bodů / počet zápasů tak jsme po úvodních 8 kolech byly na 0,5 bodu za zápas. Momentálně se nacházíme již na 1,2 bodu na zápas, což je mnohem příjemnější.

Zpráva o utkání: I když počasí slibovalo příjemné podzimní teploty (20 stupňů), skutečnost byla nakonec úplně jiná. Silná mlha znamenala velice špatnou viditelnost jak pro fanoušky, tak i pro samotné hráče. První poločas moc atraktivní pro oko diváka asi nebyl. Obě mužstva se snažila dostat se do vedení – zkoušela to z každé možné pozice, však rozhodující moment překvapení či přesná střela ze střední vzdálenosti zde chyběla. Druhý poločas byl již na góly mnohem lepší, ale dle mého názoru šla kvalita hry na obou stranách dolů. Důvod byl celkem prostý. Silná mlha .. ještě silnější než v prvním poločase (bylo vidět přibližně jen na 1/2 hřiště z každé strany). Do vedení jsme se dostali jako první my. Střídající H. Metelka dostal přihrávku na pravou stranu hřiště a z nepříjemného úhlu přesně umístil mezi brankáře hostů a brankovou konstrukci. Vedení nám však nezůstalo příliš dlouho. Hostující útočník vypálil ve velkém vápně na našeho gólmana, který však byl připraven a střelu „vyboxoval“. Odražená střela se bohužel ale dostala k neobsazenému hráči hostí, který již jen uklidil do prázdné brány. Závěrečné slovo jsme však měli přece jen my! Deset minut před koncem utkání jsme zahrávali volný přímý kop z dobré příležitosti. Ke střele se postavil již tradičně R. Novák, který gólmanu hostů přesně umístěnou střelou pod „víko“ nedal žádnou šanci. Ve zbylých minutách jsme si už vedení nenechali vzít a radujeme se tak ze třetí výhry v řadě. Tuto neděli nás čeká ambiciózní mužstvo Torpedo Pardubice, které se zatím nachází na 2. místě v tabulce. Bude třeba hrát zápas na víc jak 100 % a nenechat soupeře dýchat, abychom si mohli odvést nějaké body. Určitě to v našich silách je. VELINY DO TOHO !!

3 komentáře(ů) ke článku “Veliny – Pardubičky B 2:1 (0:0)

  1. Hele chlapi, dobrý, neusnout na vavřínech. Máte na to, abyste v téhle soutěži hráli klidný střed tabulky. Hezký góly, teda ten, co jsme viděli :-), dobrý výkon gólmana, Láza v prvním poločase výbornej v útoku, hra obrany docela dobrá :-), tak to má být. Jen se zkuste na hřišti míň hádat a nadávat si. Prostě při kritice začít nejdřív u sebe. Jo a to Torpédo by nemuselo být neřešitelný problém, bude – li se hrát na 110 %, což umíte….:-) Veliny, do toho!!!

  2. Jsem taky rád, že je vidět to, že máme na klidný střed tabulky!
    A co se týká TORPÉDA , tak všichni vědí, že tam mají pár bláznů, zralých na červenou kartu v každém zápasu …což by mohla být naše výhoda, pokuď bude stav vyrovnaný. Nevím, jestli myslí na postup

  3. Díky hoši za komentáře :) Naprosto s Vámi souhlasím, dle mého máme určitě máme na ten klidný střed tabulky. Chce to jen makat a hlavně vyhrávat důležité zápasy. Když se např. na jaře prohraje v Libišanech, tak se nic neděje .. ale takový Litětiny doma musíme určitě dát a potvrdit tu naší výhru z jejich hřiště. To jsou ty zápasy, kde se bude lámat chleba. Teď v neděli uvidíme jak to bude, ale určitě do toho dáme maximum a doufám, že na ten poslední zápas podzimu přijde co nejvíc fanoušků, abychom derby úspěšně zvládli :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *