27

Veliny – Popkovice 4:1 (2:1)

Sestava: Šafránek – Trojan, Caletka, Metelka, Stárek – Fabián, Petružálek, Řepka, Hendrych – Zdeněk, Železný
Na střídání: Chejnovský (za Zdeňka), Houška (za Stárka), Hemerka (za Železného)
Branky za Veliny vstřelili: Caletka (na 1:0), Hendrych (na 2:0), Petružálek (na 3:1), Chejnovský (na 4:1)
Diváků: 50

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí po celý zápas jasně lepší a zaslouženě zvítězili.“

V domácím zápase proti Popkovicím měl náš tým výtečný vstup do utkání. V prvních 20 minutách se nám podařilo v rychlém sledu za sebou vstřelit dvě branky. Nejprve se blýskl perfektně zahraným přímým kopem L. Caletka, který střelou k levé tyči nedal brankáři hostů žádnou šanci. Následně se nám podařilo i z druhé standardní situace vstřelit branku. Na centr L. Caletky si do pokutového území zaběhl L. Hendrych, který hlavičkou přesně umístil míč do sítě a zvýšil naše vedení na 2:0. O deset minut později byl na hraně velkého vápna faulován hostující útočník a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. Sám faulovaný hráč se postavil k exekuci a střelou k tyči snížil na 2:1. Hosté měli v závěru prvního poločasu ještě jednu velikou příležitost ke vstřelení branky. Po špatně zahrané „malé domů“ se ocitl útočník Popkovic v pozici jeden na jednoho. Náš gólman, P. Šafránek, se však vyznamenal, když si s pokusem o kličku a následném obstřelení poradil na jedničku. První poločas tak skončil výsledkem 2:1 pro náš tým.

Do druhého poločasu jsme ještě více přidali na aktivitě a nedovolili tak hostům dostat se do žádné gólové situace. Náš tým si naopak vytvořil hned několik šancí, ze kterých se nám podařilo vstřelit dvě branky. Okolo 60. minuty zaznamenal svůj první gól za Veliny D. Petružálek, který z dobrých 25 metrů poslal skákavý míč nádhernou ránou přesně o břevno a do sítě. V 75. minutě definitivně pečetil vítězství našeho týmu F. Chejnovský. Ten se na malém vápně dokázal nejrychleji zorientovat v chumlu hráčů a následně skórovat. Zápas tak skončil naším zaslouženým vítězstvím 4:1.

Tento týden, v neděli 3. května od 17:00, odehrajeme na hřišti Rovně proti domácímu B týmu další soutěžní utkání.