12

Veliny – Popkovice 6:1 (2:0)

Sestava: Sedlák – L. Holeček, Caletka, Hendrych, M. Holeček – Metelka, Řeháček, Řepka, Hemerka – Stárek, Morávek
Na střídání: Šafránek (za Sedláka), Fabián (za Hemerku), Koubek (za L. Holečka)
Branky za Veliny vstřelili: 3x Řeháček (na 1:0, 2:0 a 5:1), 2x Stárek (na 3:0 a 6:1), Morávek (na 4:1)
Diváků: 30

Týdeník Pernštejn napsal: „Zasloužené vítězství lepších domácích. Ti i v deseti, po vyloučení brankáře, dokázali dát hostům tři branky.“

K poslednímu podzimnímu zápasu zavítal na naše hřiště tým z Popkovic, proti kterému se nám výsledkově dlouhodobě daří. I tento zápas nebyl výjimkou. Náš tým se od úvodních minut tlačil do zakončení, měl více ze hry a nepouštěl hosty do nebezpečných situací. V 19. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti M. Řeháček a krásnou střelou umístil míč nechytatelně k levé tyči. O osm minut později se stejný hráč dokázal z prakticky totožné situace znovu střelou k tyči gólově prosadit, čímž zvýšil vedení našeho týmu na 2:0. Po zbytek prvního poločasu jsme měli ještě několik možností ke vstřelení branky. Díky nepřesnému zakončení a chybám ve finální fázi se nám do konce prvního poločasu další branku již vstřelit nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0.

Začátek druhého poločasu vyšel našemu týmu na jedničku. Uklidňující gól na 3:0 vstřelil M. Stárek, který po přihrávce za obranu hostů postupoval po pravé straně sám na brankáře a bezchybným zakončením skóroval. Bohužel v 55. minutě obdržel náš gólman červenou kartu za faul ve velkém vápně. Situace vznikla po špatně zahrané „malé domů“, kterou vystihl útočník Popkovic a rázem se dostal do pozice jeden na jednoho. Následně byla proti našemu týmu nařízená penalta, kterou hosté s přehledem proměnili. Snižující branka přinesla chvilkový tlak hostů. Jakékoliv bodové naděje hostů razantně zničil T. Morávek. Ten obdržel krásnou přihrávku od našeho stopera, udělal kličku obránci a následně s přehledem uklidil míč za záda gólmana hostů. V 83. minutě se v chumlu hráčů na malém vápně dokázal dostat k míči M. Řeháček, který míč s přehledem doklepl za brankovou čáru. Třetí vstřelená branka Martina znamenala jeho zasloužený HATTRICK. Gólový účet našeho týmu pečetil v poslední minutě z nařízeného pokutového kopu M. Stárek. Utkání tak skončilo výsledkem 6:1.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!

Tímto zápasem byla odehrána polovina soutěže. Náš tým se po podzimní části nachází na průběžném třetím místě. Naše bilance je 6 výher, 2 remízy, 2 prohry, skóre 29:13 a 20 bodů v tabulce.