Sestava: Koubek – Trojan, Caletka, Hendrych, Fabián – Tomáš Morávek (nová posila), Řepka, Petružálek, Řeháček – Hemerka, Metelka
Na střídání: Jaroslav Hlavsa (za Hemerku), Tukora (za Trojana), Houška (za Metelku)
Branky za Veliny vstřelili: 3x Hlavsa (na 2:1, 3:2 a 4:2), Metelka (na 1:0)
Diváků: 25

V prvním přípravném utkání nastoupil náš tým na domácí půdě proti Rosicím B. Hostům se v minulé sezóně podařilo v naší soutěži s přehledem zvítězit a postoupit. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří drželi míč na svých kopačkách mnohem více než náš tým, čímž si dokázali vytvořit územní převahu. Z mírného tlaku se jim naštěstí nepodařilo ohrozit naši branku. Postupem času začal náš tým pomalu přebírat otěže zápasu. Dařilo se nám napadat hráče Rosic již na jejich polovině hřiště a dostávat je do značného tlaku. Z první velké šance zápasu se nám ještě nepodařilo vstřelit branku, z té následující už ano. Po hrubé chybě dvou obránců se před hostujícím brankářem ocitl osamocený H. Metelka, který nechytatelnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Do konce prvního poločasu jsme hráli více takticky, než útočně, drželi jsme míč na svých kopačkách a hlídali si jednobrankový náskok. První poločas tak skončil 1:0 pro náš tým.

Začátek druhého poločasu byl bohužel z naší strany tragický. Hostům se hned v první minutě podařilo po naší hrubé chybě vstřelit vyrovnávací branku. Naštěstí netrvalo příliš dlouho a náš tým se opět ujal vedení v zápase. Po přihrávce do velkého vápna se k míči dostal J. Hlavsa, který střelou do horního růžku nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. V 60. minutě bylo znovu vyrovnáno. Útočník Rosic napřáhl za hranicí velkého vápna ke střele, kterou, ke své radosti, umístil „bodlem“ k pravé tyči. Náš tým si i přes obdrženou branku nadále vytvářel gólové příležitosti a dostával svojí aktivitou hostující obranu pod tlak. Nejprve se otřáslo břevno, následně se krásnou razantní střelou z velkého vápna vytasil J. Hlavsa. Stejný hráč vstřelil o pět minut později další branku, když si dokázal poradit s dvojicí hostujících hráčů a přesně zamířil k tyči. Rosicím se nakonec podařilo ještě v poslední minutě zápasu zkorigovat výsledek, když po sérii přihrávek dorážel jejich útočník míč do prázdné brány. Zápas tak skončil naším zaslouženým vítězstvím 4:3.

Příští týden, v neděli 9. srpna od 17:00, nás na hřišti ve Vysokém Chvojně čeká druhé přípravné utkání. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.