22

Veliny – Roveň B 3:2 (2:0)

Sestava: Šafránek – Caletka, Šejnoha, Ondráček, M. Novák – Horčička (nová posila), Koubek, Řeháček, Šejnoha, Hendrych – Stárek, Chejnovský
Na střídání: Metelka (za Koubka), Houška (za Metelku)
Branky za Veliny vstřelili: Chejnovský (na 1:0), Řeháček (na 2:0), Ondráček (na 3:2)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „Ve slušně hraném utkání rozhodl o šťastné výhře domácích v poslední minutě střelou z přímého kopu Ondráček.“

Po vítězné „kanonádě“ v Popkovicích jsme v sobotu odehráli domácí zápas proti B týmu Rovně, ve kterém jsme chtěli vysoké vítězství z posledního kola potvrdit. Od samotného úvodu zápasu jsme praktikovali aktivní a rychle napadající hru, která přinášela tížené ovoce. Již v 10. minutě se nám podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Po hrubé chybě hostujícího brankáře a obrany se k odraženému míči dostal F. Chejnovský, který pohodlně uklidil míč do prázdné brány. Na straně Rovně byla po celý první poločas vidět vysoká míra nepřesností a pokažených přihrávek. Naše obrana pracovala výborně a hosté se prakticky do žádné vyložené šance nedostali. Naopak náš tým hrozil a dokázal si vytvořit celou řadu gólových příležitostí. Z jedné z nich se nám podařilo vstřelit druhou branku, když z dobrých dvaceti metrů napřáhl ke střele M. Řeháček a střelou do horního růžku branky nedal hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci. Náš tým si ještě do konce prvního poločasu vypracovat několik zajímavých šancí, které se nám ale už proměnit nepodařilo. Stav prvního poločasu byl 2:0 pro náš tým.

Samotný začátek druhého poločasu nebyl z naší strany vůbec špatný, když jsme si dokázali vytvořit hned tři gólové příležitosti. Bohužel se nám nepodařilo ani jednu proměnit a prakticky tak rozhodnout celé utkání v náš prospěch. Naopak hostující Roveň, převážně kvůli naší pasivitě, se dokázala zvednout a začala být velice nebezpečná. Hostům se okolo 60. minuty podařilo vstřelit snižující branku, když po rohovém kopu se k míči dostal svým důrazem hráč Rovně a přesnou hlavičkou dokázal skórovat. Náš tým se začal po obdržené brance obávat o výsledek a převážně se stáhl do obrany. Roveň začala cítit příležitost, hrnula na naši branku jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit vyrovnávací branku. Ta přišla patnáct minut před koncem utkání, když po centru míč propadl na volného útočníka hostů a ten ho přesnou střelou uklidil do naší branky. Hosté prahli po obratu a závěrečných deset minut bylo pouze v jejich režii. Naštěstí se jim branku vstřelit nepodařilo a v poslední minutě zápasu faulovali u středového kruhu na vlastní polovině hřiště. K exekuci volného přímého kopu se postavil T. Ondráček a střelou přímo na bránu překvapil hostujícího brankáře, který na umístěnou střelu již nedokázal zareagovat a míč tak skončil v síti. Po vstřelené brance pan rozhodčí Hamrník okamžitě ukončil zápas a náš tým ovládla euforie za vítězství 3:2, které po katastrofálním průběhu druhého poločasu se dalo nazvat malým zázrakem.

Tento týden, v neděli 28. září od 16:30, zajíždíme do Rosic nad Labem, kde se s domácím B týmem a aktuálně prvním celkem tabulky utkáme o další body – aktuální tabulku naleznete ZDE!

Na webových stránkách Rovně byl zveřejněn článek a fotografie z našeho vzájemného střetnutí. Článek si můžete přečíst ZDE! Fotografie zhlédnout ZDE!