17

Veliny – Starý Mateřov B 4:0 (0:0)

Sestava: Sedlák – Fajtšák, Havrda, Hájek, Hendrych – Řehák, Kuchta, Petružálek, Eichler – Vokáček, Železný
Na střídání: Simon (za Vokáčka)
Branky za Veliny vstřelili: Simon (na 1:0), Železný (na 2:0), Petružálek (na 3:0), Řehák (na 4:0)
Diváků: 29

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí zlepšenou hrou ve druhém poločase nedali hostům žádnou šanci.“

V posledním domácím utkání této sezóny stál před naším mužstvem velice obtížný úkol. Pokusit se ještě za pouhá dvě soutěžní kola stáhnout čtyřbodovou ztrátu na Opatovice nad Labem B. Jedinou možností bylo vyhrát poslední dva zápasy a zároveň věřit, že Opatovice neuhrají více než jeden bod. Prvním důležitým krokem bylo porazit Starý Mateřov B. Začátek i průběh prvního poločasu byl plně v režii našeho týmu. Aktivní a bojovnou hrou se nám dařilo působit hostující obraně nemalé problémy. Ve 20. minutě se po rychlé akci středem hřiště ocitl D. Vokáček sám před brankářem Starého Mateřova. Ten však vynikajícím zákrokem vytěsnil střelu na roh. O několik minut později si hosté vytvořili první a zároveň i poslední šanci v tomto zápase. O to nebezpečnější ale měla parametry. Naštěstí na brankové čáře kouzlil O. Sedlák, který obě střely z bezprostřední blízkosti zneškodnil na výbornou. V závěru prvního poločasu vyslal P. Kuchta z hranice velkého vápna razantní střelu. Ta bohužel pouze orazítkovala břevno. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme ještě více přidali na aktivitě a hlavně zpřesnili finální přihrávku. Odměnou nám byla v 69. minutě vedoucí branka. Autorem gólu byl P. Simon, který se v pokutovém území výborně uvolnil a střelou do horního růžku skóroval. V 73. minutě si R. Železný převzal na polovině hřiště míč a nikým neatakován postupoval sám na brankáře. Klička doleva a přesné umístění znamenalo zvýšení na 2:0. Po druhé obdržené brance působili hosté velice odevzdaným dojmem. V závěru poločasu se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky. Nejprve R. Železný zatáhl míč po levé straně hřiště a přesnou přihrávkou našel v pokutovém území neobsazeného D. Petružálka. Ten v dané pozici nezaváhal. Následně R. Řehák předvedl perfektní práci s míčem a střelou k tyči pečetil vítězství našeho týmu na konečných 4:0.

Tento týden, v neděli 18. června od 17:00, zajíždí náš tým do Rosic nad Labem. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo.