25

Vysoké Chvojno – Veliny 1:0 (0:0)

Sestava: Šafránek – Karel Novák, Metelka, Šejnoha, Tukora – Trojan, Vojáček, Sakař, Fabián – Železný, Hotovec
Na střídání: Hendrych (za K. Nováka), Hemerka (za Tukoru), Martin Novák – nenastoupil

Včera náš tým Sokol Veliny odehrál již třetí venkovní utkání v řadě. Tentokráte jsme zavítali na hřiště odvěkého rivala, do Vysokého Chvojna. Derby bylo již od samotného začátku velice vyrovnané a bez vyložených šancí na obou stranách. Celkově se spíše hrál opatrnější fotbal a i přesto, že to bylo derby se po celý zápas na hřišti nevyskytovali žádné hrubosti, urážky či zákeřné fauly. Což je zajisté chválihodné pro obě strany. V prvním poločase se toho příliš mnoho nestalo a do kabin šli obě mužstva s bezbrankovou remízou.

Druhý poločas byl oproti prvnímu mnohem pohlednější a byla vidět snaha obou mužstev o vstřelení branky, která by utkání mohla rozhodnout. Hrálo se nahoru dolů a bylo vidět i několik gólových příležitostí. I když i druhý poločas byl vyrovnaný, menší převahu a více šancí jsme měli my. Bohužel ani vyložené šance jsme nevyužili a když několik minut před koncem po odraženém balónu J. Hemerka přestřelil odkrytou branku z hranice velké vápna, udeřili domácí. Ti využili naší nedůraznosti a 5 minut před koncem vstřelili jedinou, ale bohužel rozhodující branku celého utkání. I když by zápasu více slušela remíza, tak my jsme šance, které jsme si vytvořili nedokázali proměnit. Domácí jednu ano, a tak i tím nejtěsnějším výsledkem 1:0 vyhráli. Nezbývá nám než jim pogratulovat k tříbodovému zisku.. Pro nás to však začíná být i přes teprve úvod sezóny špatné, neboť nemít po prvních 3 kolech ani jeden bod, to už tu hodně dlouho nebylo..

Příští týden doma v sobotu od 17:00 hrajeme proti celku z Litětin a musíme už vyhrát za každou cenu !! Jakákoliv bodová ztráta by pro nás mohla být v pozdějších fázích soutěže velice složitá, neboť po domácím utkání nás čekají další dvě složitá venkovní utkání (prvně v Moravenech B a posléze ve Starém Hradišti B).. Věříme však, že vyhrajeme a dáme do toho vše !! VELINY DO TOHO !!

Na webových stránkách Vysokého Chvojna byl publikován článek z našeho utkání. Článek naleznete ZDE!