31

Dašice B – Veliny 6:3 (4:0)

Sestava: Sedlák – Železný, Halíř, Fajtšák, Trojan – V. Koubek, Hájek, R. Koubek, Řehák – Chejnovský, Petružálek
Na střídání: Šrámek (za Chejnovského)
Branky za Veliny vstřelili: Železný (na 4:1), Petružálek (na 6:2), R. Koubek (na 6:3)

Týdeník Pernštejn napsal: „Již v poločase bylo prakticky hotovo, domácí béčko Sparty v něm nastřílelo soupeři čtyři branky. Soupeř po obrátce alespoň trochu zkorigoval skóre.“

Poslední utkání této sezóny bylo zároveň přímým soubojem o páté místo v tabulce. Náš tým nastoupil do zápasu pouze v deseti mužích, přičemž zbylí dva hráči dorazili v průběhu. Po úvodním hvizdu vydržel bezbrankový výsledek jen dvě minuty. Domácí založili rychlou akci po pravém křídle, po které přišla přesná přihrávka do pokutového území. S tou si útočník Dašic bez problému poradil, čímž poslal svoje mužstvo do vedení. V 12. minutě zahrávali domácí rohový kop. Na centrovaný míč na vzdálenější tyč si nejvýše vyskočil soupeřův hráč, který nechytatelnou hlavičkou zvýšil vedení svého celku na 2:0. O tři minuty později se po naší hrubé chybě ocitl útočník Dašic v pozici „jeden na jednoho“ a bezpečně proměnil. Když už to vypadalo, že první poločas skončí výsledkem 3:0, přišla v 45. minutě další vstřelená branka domácích. Po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště obdržel hráč Dašic přesnou přihrávku. Nikým neatakován postupoval na naši bránu a střelou k tyči zpečetil výsledek prvního poločasu na 4:0.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší než poločas první. Přesto se nám nepodařilo smazat citelné čtyřbrankové manko. V 57. minutě obdržel domácí hráč míč do prostoru malého vápna a jednoduše vsítil gól. První povedená akce našeho mužstva přišla v 59. minutě. Přesnou přihrávku za obranu Dašic obdržel R. Železný, který z hranice velkého vápna uklidil míč po zemi k pravé tyči. Po dlouhých minutách, ve kterých si ani jeden tým nevypracoval šanci, přišel v 72. minutě šestý vstřelený gól domácích. V 78. minutě se do gólové statistiky zapsal D. Petružálek, když zakončil svoje sólo na branku povedeným obstřelením brankáře. V 88. minutě se postaral R. Koubek o závěrečnou změnu skóre. Zkušeným lobem přes brankáře alespoň trochu zmírnil nepříznivý výsledek zápasu na konečných 6:3.

Tímto zápasem skončila sezóna 2017/2018. Náš tým se umístil na 6. místě. Naše bilance byla 9 výher, 7 remíz, 8 proher, skóre 46:62 a 34 bodů v tabulce.