Dub
11

FC Libišany – Sokol Veliny 16:1 (8:0)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Ondráček, Šejnoha, Stárek – Kovalčík, R. Novák, Fajtšák, Hemerka – Metelka, Kolář
Na střídání: Fabián (za Hemerku), Hendrych (za Fajtšáka), Chejnovský (za Kovalčíka), M. Novák a Koubek nenastoupili

Po prvních dvou odložených utkáních jsme na úvod jarní části soutěže dostali soupeře, jehož herní schopnosti sahají až do divize či krajského přeboru. I když jsme před začátkem zápasu očekávali, že na umělé trávě v Ohrazenicích, kde FC Libišany momentálně hrají, to bude mnohem složitější než na jakémkoliv jiném povrchu, takový debakl jistě neočekával žádný z nás. Sice jsme před zápasem chtěli být první, kteří Libišanům seberou nějaký bod, realita je spíš však opačná. Jsme první, kteří dostali takovýhle gólový „nášup“.

Utkání se od samotného začátku odvíjelo převážně na naší polovině. Soupeř byl rychlejší, naprosto přesný v přihrávkách, v soubojích důraznější a též i myšlenkově vyzrálejší. Obzvlášť na úplně rovném povrchu, který umělá tráva umožňuje, to byl spíše souboj kočky s myší. Po necelých 5 minutách jsme již prohrávali 3-0 a sny o bodovém zisku byly dávno pryč. Soupeř ani po vstřelených gólech nás nešetřil, a zaslouženě vstřeloval jednu branku za druhou. My jsme za celý zápas měli jen pár střel na bránu, a to spíš jen pozdravných z velké vzdálenosti. Ke konci utkání se nám alespoň podařilo vstřelit čestnou branku po zaváhání domácí obrany (gól vstřelil L. Hendrych). Výsledek 16-1 je sice krutý, ale plně odpovídal možnostem našeho týmu oproti soupeři, který porážel v přípravě i týmy z divize a kraje. Nezbývá nám než soupeři pogratulovat a též i jejich nejlepšímu útočníkovi, Lukáši Brožovi, který nám vstřelil 8 branek a celkově tak svojí 38 v této sezóně.

Je určitě důležité rychle se vzpamatovat z tohoto výsledku a doma bodovat v derby utkání s týmem Ostřetín. To se hraje v sobotu od 16:30. Závěrem můžeme říci, že je alespoň povzbuzující, že se nám v zápase s Libišany nikdo nezranil, nikdo nevykartoval, a tak budeme moci nastoupit v té nejlepší sestavě. Povzbuzující je i fakt, že toho nejlepšího soupeře máme již za sebou, a teď nás čekají utkání, kde se již v každém zápase bude moci dát pravidelně bodovat. Samozřejmě budou utkání lehčí a těžší. Je však důležité nehádat se, hrát fotbal a udělat vše proto, abychom se zachránili. VELINY DO TOHO !!

5 komentáře(ů) ke článku “FC Libišany – Sokol Veliny 16:1 (8:0)

  1. Vtipný komentář !!! Ale už je to za náma…
    Líbilo se mě, že na LIBIŠANSKÉM WEBU ty jejich hvězdy nemachrují, asi jsou docela v pohodě!

  2. Počkej co je vtipného ?

    Libišany jsou v pohodě. To jen díky nim jsme v sobotu nehráli o deseti bez brankáře, což by pro samotný zápas už bylo jen o ještě větší dardě. Horší by však bylo, že to mohla být přímá červená a že jsme mohli být tak na 2-3 zápasy bez gólmana …. a to by teprve bylo krutý.

  3. Už nejmínˇ3 dny poslouchám doma strategii na hru proti Ostřetínu.A když v 11večer v klidu a v pohodě usínám a najednou se ozve“ musíme je rozsekat“, tak to už fakt není normální,i když vám fandím hodně moc.Tak pevně věřím,že když už ne výhru, tak alesponˇremízu dáte.Jinak nevím jak to bude u nás vypadat.Prosím dejte do toho vše.Ale vlastně mužu bejt ráda, že Jandˇous trénuje Veliny a ne Plzenˇ.Tak zejtra pohoda a v sobotu v plný síle na hřišti .

  4. Strategie je jednoduchá, dát více gólů než soupeř 😀 Teď jenom otázka jak to správně provést ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *