Jaroslav – Veliny 2:2 (1:2)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Martin Espinosa (nová posila) – Koubek, Řepka, Petružálek, Hemerka – Morávek, Trojan
Na střídání: Sedlák (za Šafránka), Metelka (za Hemerku), Železný (za Espinosu), M. Holeček (za Koubka), L. Holeček (za M. Holečka)
Branky za Veliny vstřelil: 2x Morávek (na 0:1 a 1:2)

Po dlouhé zimní pauze zavítal náš tým k prvnímu přátelskému utkání na půdu o třídu výše hrající Jaroslavi. I když se jednalo o první zápas, domácí hřiště bylo ve výborném stavu, počasí příjemně jarní a nic tedy nebránilo obou mužstvům zahrát si dobrý fotbal. První příležitost ke vstřelení branky měla Jaroslav, která se po centru dostala do zakončení. To naštěstí šlo jen těsně nad naši branku. O pár minut později rozehrál náš tým rychlou akci po pravé straně, ze které přišla přesná přihrávka do velkého vápna na neobsazeného T. Morávka. Ten v dané pozici zachoval chladnou hlavu a střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Po obdržené brance byl více aktivnější domácí tým, jež hrozil převážně z rychlých protiútoků a standardních situací. Z jedné z nich, po centru z pravé strany, si útočící hráč dobře naběhl na přední tyč, kde lehce tečoval míč od břevna za brankovou čáru. Když už to vypadalo, že obě mužstva odejdou do kabin za nerozhodného stavu, udeřil náš tým z poslední akce. Krásnou střelou z velkého vápna se blýskl T. Morávek. První poločas tak skončil výsledkem 1:2 pro náš tým.

Druhý poločas byl z naší strany herně mnohem slabší než ten první. Domácí Jaroslav přidala na důrazu a bojovnosti a sevřela náš tým na polovině hřiště. Nám se naskýtala možnost ohrozit soupeřovu branku z rychlých protiútoků. Domácí hráči se 25 minut před koncem zápasu dočkali zaslouženého vyrovnání. Po centru z levé strany míč propadl až na neobsazeného útočníka, který z malého vápna míč lehce doklepl do odkryté branky. V závěrečných minutách si vytvořil domácí tým proti nám územní převahu. Ta, i díky nutné dávce štěstí, ve vítěznou branku přetavena nebyla. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 2:2.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!