Mnětice B – Veliny 2:4 (0:4)

Sestava: Šafránek – Caletka, Šejnoha, Metelka, Stárek – Hendrych, Řeháček, Řepka, Trojan – Houška, Železný
Na střídání: Ondráček (za Houšku), Koubek (za Šejnohu), M. Novák (za Železného), Hemerka – nenastoupil
Branky za Veliny vstřelili: 3x Řepka (na 1:0, 2:0 a 3:0), Železný (na 4:0)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí zaspali první půlku a ve druhé stačili pouze snížit. Trochu se zlobí na sudího, který dvakrát tasil pouze ŽK po faulech na samostatně unikající hráče Mnětic.“

V závěrečném podzimním utkání zavítal náš tým do Mnětic, které se v tabulce nacházely jen dvě pozice za námi. Předpokládaně vyrovnaný zápas silně ovlivnil náš vynikající vstup do zápasu, ve kterém se nám podařilo vstřelit v rychlém sledu za sebou dvě branky. Nejprve se v 6. minutě dokázal gólově prosadit D. Řepka, který z velkého vápna vyslal do horního růžku branky domácích nechytatelnou střelu a poslal tak náš tým do jednobrankového vedení. O minutu později se stejný hráč dokázal znovu gólově prosadit, když se po centru z pravé strany ocitl sám před odkrytou brankou a střelou vedle brankáře rozvlnil síť domácích podruhé. Po vstřelené brance přišel z naší strany mírný herní útlum, ve kterém se dokázaly i Mnětice dostat do jedné příležitosti ke vstřelení branky. To se jim naštěstí nepodařilo. Odpověď na herní vzestup domácího týmu přišla okolo 30. minuty. Z rohového území vyslal D. Řepka razantní centr, který mířil přímo do náručí brankáře domácích. Ten však předvedl obrovskou chybu. Neudržel míč ve svých rukou, míč mu vyklouzl a skončil znovu v síti. Tímto gólem oslavil D. Řepka svůj první hattrick za Veliny. Gratulujeme! V poslední minutě prvního poločasu potvrdil R. Železný herní dominanci našeho týmu, když se mu podařilo z velkého vápna přesně umístit skákavý míč pod břevno mnětické brány. I díky tomuto gólu jsme odcházeli do kabin za jednoznačného stavu 0:4.

Po vynikajícím prvním poločase přišel v poločase druhém herní i gólový útlum, který vyústil v dramatický závěr zápasu. I když jsme si v samotném úvodu druhého poločasu dokázali vytvořit hned několik zajímavých gólových příležitostí, jejich následné proměnění ztroskotávalo na nepřesnostech, či na reflexivních zákrocích domácího gólmana. V 70. minutě se poprvé dokázali gólově prosadit i domácí, kteří využili naší chyby v obraně a přesnou střelou k tyči vstřelili snižující branku. Mnětice vstřelená branka nabudila, zlepšily aktivitu a přesnost přihrávek a dostaly náš tým pod tlak. Deset minut před koncem zápasu dostali domácí po faulu ve velkém vápně výhodu pokutového kopu, kterou s přehledem proměnili. Závěrečné minuty byly po vstřelené druhé brance Mnětic velice vyhrocené, přesto se nám podařilo výsledek 2:4 udržet a zápas vyhrát.