7

Rosice nad Labem B – Veliny 3:0 (2:0)

Sestava: Šafránek – Tukora, Šejnoha, Ondráček, Stárek – Hendrych, Koubek, Metelka, M. Novák – Houška, Železný
Na střídání: Caletka (za M. Nováka), Fabián (za Houšku), Chejnovský (za Železného), Hemerka (za Chejnovského)

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté začali aktivně, poté se začali prosazovat ze standardek domácí. Druhá půle se dohrávala z povinnosti.“

Na hřišti aktuálně vedoucího týmu naší soutěže nepředvedl náš tým vůbec špatný výkon, přestože jsme vyšli bodově na prázdno. Utkání začalo oboustranně velice aktivně a diváci mohli sledovat zápas hraný nahoru dolu. V prvních 20 minutách jsme si dokázali vytvořit dvě vynikající příležitosti ke vstřelení úvodní branky zápasu. Nejprve po rohovém kopu se do dobré pozice dostal L. Šejnoha, když dokázal umístit hlavičkou míč k levé tyči. Případnou radost ze vstřelené branky bohužel překazil efektivním zákrokem domácí gólman. Naše druhá šance vznikla po rychlé přihrávce za obranu domácích, kam si pro míč doběhl H. Metelka a razantní střelou vyzkoušel pozornost brankáře Rosic. Ten, bohužel pro náš tým, předvedl znovu výborný zákrok. Domácí začali postupně zvyšovat svoji aktivitu a pomalu přebírali otěže zápasu. I díky stupňující se aktivitě se dokázali prosadit jako první. Po standardní situaci se k odraženému balónu dostal domácí útočník, který v jednoduché pozici dorazil míč do prázdné brány. O pár minut později se domácí dokázali prosadit podruhé, když po odpískaném, minimálně diskutabilním, zákroku v našem velkém vápně dostali domácí výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnili. Náš tým odcházel do kabin za nepříznivého stavu 2:0 pro domácí Rosice nad Labem.

Druhý poločas byl na šance mnohem chudší než ten první. Domácí se pokoušeli prosadit přes naši dobře zformovanou obranu a my jsme naopak praktikovali rychlé protiútoky. I když se náš tým snažil nepříznivé skóre zvrátit a vstřelit kontaktní branku, domácí dobře bránili a nedovolili našemu týmu se do konce zápasu gólově prosadit. Domácí nakonec přidali ještě třetí branku, když v poslední minutě zápasu se po rohovém kopu dostal útočící hráč k hlavičce a přesně umístěnou střelou zpečetil vítězství Rosic nad Labem na konečných 3:0.

Tento týden, v neděli 12. října od 16:00, zajíždí náš tým do Býště. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!