Pro
4

Torpedo Pce – Veliny 2:1 (0:1)

Je to sice již delší doba (10.11.2012), kdy jsme odehráli poslední podzimní utkání na hřišti Torpeda Pardubice. Přesto však by byla veliká škoda alespoň opožděně ho neokomentovat. Toto utkání se nám herně celkem i podařilo, přesto však jsme v závěru (2 minuty před koncem) obdrželi smolný gól a odjížděli jsme domů s prázdnou. Domácí měli po celé utkání herní převahu, a jen díky dobře postavené brance (břevna, tyčky..) a vynikajícím zákrokům našeho brankáře P. Šafránka jsme měli velikou šanci uspět. V prvním poločase po akci z pravé strany chytrým přehozem otevřel skóre R. Novák a my jsme se tak ujali vedení 0:1 (též i konečný stav 1. poločasu). V druhé půli jsme sice bránili jak to jen šlo, ale domácí hráli velice trpělivě a okolo 75. minuty po nešťastné ruce v našem vápně kopali pokutový kop, který bez problému proměnili. Když už to vypadalo, že velice cennou remízu udržíme, přišla dvě minuty před koncem pohotová přihrávka za naší obranu a domácí tak rozhodli o svém vítězství 2:1. Závěrem stačí už jen zmínit, že po podzimu jsme skončili na 10. místě s 13. body (4-1-8 / 32:34), což rozhodně není špatný výsledek na nováčka soutěže. Jarní sezóna však bude velice těžká a dlouhá, ale pokud budeme předvádět podobně vyrovnané výkony a nebudeme zbytečně ztrácet body v závěrech utkání, tak s udržením nebudeme mít žádný problém. Jinak rozlučku s podzimní sezónou myslím, že jsme dobře zapili :-)

Týdeník Pernštejn napsal: Vyrovnané utkání. Velinští příjemně překvapili. Utkání, kterému by slušela plichta, nakonec rozhodla pohledná akce v závěru zápasu.