Sestava: Šafránek – Stárek, Caletka, Ondráček, Fabián – Hendrych, Šejnoha, Řeháček, M. Novák – Houška, Železný
Na střídání: Trojan (za M. Nováka), Metelka (za Fabiána), Chejnovský (za Houšku), Hemerka (za Šejnohu), Sedlák – nenastoupil
Branky za Veliny vstřelil: 3x Ondráček (na 1:0, 2:0 a 3:0)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „O jasném vítězství rozhodl třemi výstavními trefami z přímých kopů Ondráček.“

V domácím zápase proti Dřítči B se ocitl náš tým v dosti nezvyklé situaci, když hostující tým nastoupil k zápasu v pouhých 8 hráčích. Zdánlivě jednoduchá situace způsobila v úvodních minutách z naší strany značné podcenění, herní chaos a rozpačitý výkon. Hostům v polovině prvního poločasu dorazili ještě 2 hráči a my jsme konečně od této chvíle začali praktikovat naši hru a vytvářeli si gólové příležitosti. Jednu z nich vytáhl vynikajícím zákrokem hostující brankář na břevno, druhá šla jen těsně vedle pravé tyče. Uklidnění do našich řad přinesla úvodní branka zápasu, kterou vstřelil z přímého kopu hrdina zápasu, T. Ondráček. Po razantní střele spadl míč těsně před brankářem Dřítče, který již nedokázal na vzniklou situaci adekvátně zareagovat a musel tak poprvé v zápase vytahovat míč ze své brány. Do konce prvního poločasu se nám již další branku vstřelit nepodařilo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 1:0 pro náš tým.

Během přestávky jsme si v kabině vysvětlili určité taktické záležitosti, které jsme v prvním poločase činili špatně a které jsme chtěli do druhého poločasu zlepšit. Hostům během přestávky dorazil ještě jeden hráč, díky kterému mohli odehrát celý druhý poločas v plném počtu. Náš tým byl v těchto chvílích aktivnějším a lepším mužstvem, dokázal si vytvářet rychlým přechodem vpřed i zajímavé gólové příležitosti a naopak soupeře jsme prakticky do žádné nadějné šance nepustili. Přesto se nám z běžné akce další branku vstřelit nepodařilo. Celý zápas rozhodlo zahrávání standardních situací. Po faulu hostujícího hráče se znovu k exekuci přímého kopu postavil T. Ondráček a střelou přes zeď k levé tyči, s mírnou asistencí hráče Dřítče, rozvlnil hostující síť po druhé. O pár minut později měl stejný hráč znovu možnost zahrání volného kopu a i v tomto případě dokázal výhodu proměnit v gól. Tímto gólem pečetil T. Ondráček svůj první soutěžní hattrick za Veliny, k čemuž mu tímto gratulujeme. Jen tak dál Tome! V závěru utkání jsme mohli ještě zvýšit vedení našeho týmu. To se nám bohužel už nepodařilo a zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou 3:0.

Tento týden, v sobotu 25. října od 14:30, doma přivítáme Horní Ředice B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!