Veliny – Popkovice 2:0 (1:0)

Sestava: Sedlák – Hendrych, Halíř, Hájek, Tukora – V. Koubek, R. Koubek, Šrámek, Trojan – Železný, Simon
Branky za Veliny vstřelili: Trojan (na 1:0), Železný (na 2:0)
Diváků: 20

Týdeník Pernštejn napsal: „V prvním poločase lepší domácí a zaslouženě vedli, když ještě v závěru neproměnili pokutový kop. Ve druhém poločase byli zase lepší hosté, ale branku nedali a domácí je v závěru potrestali druhým gólem.“

První soutěžní utkání nové sezóny jsme odehráli na domácím hřišti proti Popkovicím. Těm se v minulém ročníku výsledkově příliš nedařilo a skončily v tabulce IV. Holicko na posledním místě. I z tohoto důvodu bylo po sestupu velice důležité vstoupit do soutěže vítězstvím. Úvodní minuty i většina prvního poločasu se odehrávaly na hostující polovině hřiště. Postupnou kombinací a rychlým napadáním jsme působili obraně Popkovic nemalé problémy. Přesto se nám až do 38. minuty nedařilo vstřelit branku. Tuto situaci naštěstí změnil V. Trojan. Tomu se podařilo obehrát dva obránce a přesně zamířit k pravé tyči. V poslední minutě prvního poločasu byl ve velkém vápně faulován R. Koubek a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil sám faulovaný hráč. Bohužel pro náš tým ale nezamířil přesně. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas byl pravým opakem prvního. Hosté přidali na aktivitě a převážně dlouhými přihrávkami za obranu se snažili o vyrovnání. Mnohdy jim chybělo více přesnosti v zakončení, jindy jim radost překazil svými vynikajícími zákroky O. Sedlák. V závěru druhého poločasu vsadily Popkovice většinu svých sil do útoku, což se jim nakonec stalo osudné. V 89. minutě se na pravé straně hřiště výborně uvolnil V. Trojan a přesnou přihrávkou nalezl neobsazeného R. Železného. Ten postupoval sám na brankáře a střelou k tyči zvýšil naše vedení na konečných 2:0.

Tento týden, v sobotu 26. srpna od 17:00, přivítáme na domácím hřišti Srch B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.