Vysoké Chvojno – Veliny 8:2 (2:1)

Sestava: Sedlák – Bukovský, Řepka, Hendrych, Janata – Trojan, R. Koubek, Petružálek, V. Koubek – Morávek, Železný
Na střídání: Frank (za Bukovského)
Branky za Veliny vstřelili: Morávek (na 0:1), Řepka (na 6:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „K posvícení se přidali s kanonádou i domácí hráči. Nicméně do stavu 2:1 to bylo vyrovnané utkání, kdy hosté ještě nastřelili břevno. Po třetím gólu se ale sesypali jako domeček z karet.“

Tradiční derby zahájil náš tým na výbornou, když se nám již ve 2. minutě podařilo vstřelit vedoucí branku. Autorem gólu byl T. Morávek, který využil hrubé chyby domácího obránce. Ten poslal nepřesnou přihrávkou našeho hráče do situace jeden na jednoho. Bohužel ve 3. minutě bylo skóre opět vyrovnáno. Po nešťastně odraženém míči od pana rozhodčího poslal hráč Vysokého Chvojna nebezpečný centr do pokutového území, který k naší smůle vyústil ve vlastní branku. Nerozhodný výsledek vydržel až do 32. minuty, kdy domácí útočník obdržel přesnou přihrávku na malé vápno a jednoduše poslal svůj tým do vedení. Do konce prvního poločasu bylo aktivnější Chvojno, které si vypracovalo ještě dvě gólové situace. Ty naštěstí ale díky neklidu v zakončení neproměnili. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:1.

Podobně jako v prvním poločasu, i na začátku druhého se dostal náš tým do vyložené příležitosti, která ale v tomto případě skončila pouze na břevně domácí svatyně. Od tohoto okamžiku začali hráči Chvojna být mnohem aktivnější a převážně díky přesným přihrávkám za naši obranu byli i nebezpeční. To vyústilo ve 49. minutě ve dvoubrankové vedení. Naše hra byla velice chaotická a nepřesná. Domácí hráči se celkem jednoduše dostávali v přečíslení před naši bránu a do konce druhého poločasu přidali ještě 5 branek. Jediným pozitivem byla alespoň snižující branka na 6:2, kterou vstřelil D. Řepka. Přesto utkání skončilo vysokou prohrou našeho týmu v poměru 8:2.