10

Býšť – Veliny 2:0 (1:0)

Sestava: Šafránek – Sedlák, Hendrych, Malý, Chejnovský – Trojan, R. Koubek, Havrda, V. Koubek – Langr, Železný
Na střídání: Petružálek (za Malého)

Týdeník Pernštejn napsal: „Klid domácím zajistil vlastenec hostů v osmé minutě. Po celý zápas byli domácí fotbalovější, ale šance neproměňovali. Výhru pojistili až v závěru.“

Utkání dvou celků nacházejících se na posledních dvou příčkách tabulky III. Holicko vyšlo lépe pro domácí Býšť. Ta měla již od úvodních minut lepší držení míče, byla přesnější v přihrávkách a postupnou kombinací se tlačila do zakončení. První nepříjemnost pro náš tým přišla v 8. minutě. Po rohovém kopu jsme si díky nešťastně odraženému míči vstřelili vlastní branku. V následujících minutách se hra vyrovnala a přítomní fanoušci mohli sledovat dvě pohledné situace. Nejprve orazítkoval náš tým střelou z hranice velkého vápna břevno. Poté se ocitl útočník Býště sám před naším brankářem. Ten mu ale skvělým zákrokem nedovolil zvýšit vedení svého týmu. První poločas tak skončil výsledkem 1:0.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Rozhodující moment přišel v 73. minutě. Po nedůrazném odkopu míče z našeho malého vápna se ke střele dostal domácí hráč. Ten udržel chladnou hlavu a umístil míč přesně k pravé tyči. Ve zbylém čase se už nic významného nestalo a Býšť se tak mohla radovat ze zaslouženého vítězství 2:0.