Veliny – Chvojenec B 1:2 (0:2)

Sestava: Šafránek – Sedlák, Hendrych, R. Koubek, Havrda – Chejnovský, Petružálek, V. Koubek, Bukovský – Nikl, Železný
Branku za Veliny vstřelil: R. Koubek (na 1:2)
Diváků: 25

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté v prvním poločase šťastnější v koncovce. Domácí ve druhém poločase přidali, byli lepší, ale neproměnění několika tutovek zavinilo, že na první body podzimu nedosáhli.“

Po zlepšeném výkonu z Býště jsme si na domácím hřišti věřili na první body v této sezóně. Chvojenec se v tabulce nacházel na předposledním místě a v loňské sezóně postoupil, podobně jako náš tým, až dodatečně. Bohužel už před úvodním hvizdem jsme museli řešit první nepříjemnost, sešlo se nás pouze deset hráčů. Tuto skutečnost dokázal Chvojenec v prvním poločase perfektně využít. Hostující hráči lépe drželi míč na svých kopačkách a hrozili převážně z postupné kombinace. Již v 9. minutě se skóre měnilo v náš neprospěch. Při pokusu o zablokování stříleného centru z pravé strany následovala smolná teč, která skončila vlastní brankou. Ve 30. minutě obdržel hostující celek dva metry za hranicí velkého vápna výhodu volného přímého kopu. Razantní, přesně umístěná střela k levé tyči, znamenala zvýšení náskoku Chvojence na dvě branky. Do konce prvního poločasu se už nic významného nestalo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:2.

Před začátkem druhého poločasu nám dorazil jedenáctý hráč – V. Koubek. Vyrovnaný počet hráčů na obou stranách umožnil, že náš tým mohl změnit rozestavění na tři útočníky a více se tlačit do zakončení. Hosté se naopak po celý druhý poločas jen urputně bránili a nezbývalo jim nic jiného, než pouze odkopávat míč do bezpečné vzdálenosti od své svatyně. Náš tým byl herně jednoznačně lepším mužstvem, bohužel nám ale chybělo to nejdůležitější, více klidu a štěstí v zakončení. Snižující branka přišla až v 80. minutě. Po faulu ve velkém vápně nařídil pan rozhodčí pokutový kop, který R. Koubek s přehledem proměnil. Ve zbývajících minutách jsme si vytvořili ještě dvě vyložené příležitosti. První šance skončila výtečným zákrokem hostujícího brankáře, druhá pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Utkání tak skončilo 1:2.