Býšť – Veliny 2:2 (2:1)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Stárek – Trojan, Řeháček, Řepka, Koubek – Metelka, Morávek
Na střídání: Petružálek (za Koubka), Chejnovský a Hemerka – nenastoupili
Branky za Veliny vstřelil: 2x Řeháček (na 1:1 a 2:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Vyrovnané utkání ve vysokém tempu, hosté srovnávali osm minut před koncem a tím zařídili dramatickou koncovku.“

Souboj aktuálně prvních dvou celků naší tabulky nabídl fanouškům velice vyrovnané utkání, ve kterém nebyla nouze o pěkné akce a góly. Začátek zápasu vyšel lépe našemu týmu, když se nám podařilo dostat se po dvou hrubých chybách domácí obrany až do zakončení. Bohužel následující přeměna vytvořených šancí v gól se nekonala, za což jsme byli o několik minut později potrestáni. Domácí využili v 10. minutě svoji první příležitost a otevřeli skóre zápasu. Branka spadla po autovém vhazování, uvolnění se útočícího hráče a po přesné střele z ostrého úhlu. Naše odpověď na obdrženou branku na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se k míči dostal M. Řeháček, který šikovnou patičkou překvapil brankáře Býště a vyrovnal na 1:1. V 33. minutě se domácí dostali znovu do vedení. Akce po levé straně byla zakončena nechytatelnou razantní střelou pod břevno. V závěrečných minutách prvního poločasu obdržel náš tým výhodu volného přímého kopu. S vyslanou střelou si výborným zákrokem ještě domácí brankář poradil, na následující dorážku V. Trojana byl již krátký. Euforie ze vstřelené branky bohužel netrvala příliš dlouho. Kvůli signalizovanému, minimálně spornému ofsajdu, gól uznán nebyl. První poločas tak skončil výsledkem 2:1.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jasným cílem, pokusit se obrátit výsledek v náš prospěch. Přesto se domácím hráčům podařilo v úvodních minutách sevřít náš tým na velkém vápně a vytvořit si pět rohových kopů. Tuto část zápasu se nám naštěstí podařilo přežít bez úhony. Od tohoto okamžiku jsme převzali otěže zápasu a vytvořili si znatelný tlak. Vstřelit vyrovnávací branku se nám podařilo až v 83. minutě, kdy se krásně uvolnil M. Řeháček a přesně umístěnou střelou k tyči skóroval. Po vstřeleném gólu se náš tým ještě více tlačil do zakončení, vstřelit další branku se nám již ale nepodařilo. Utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů za remízu 2:2.

Tento víkend má náš tým díky přeloženému utkání proti Popkovicím volno. Další zápas odehrajeme až v sobotu, 26. září od 16:30, doma proti Litětinám.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!