Chvojenec B – Veliny 3:1 (1:0)

Sestava: Sedlák – Fajtšák, Havrda, Hájek, Hendrych – Trojan, Kuchta, R. Koubek, Řehák – Vokáček, Železný
Na střídání: Procházka (za Fajtšáka), Tukora (za Vokáčka)
Branku za Veliny vstřelil: Trojan (na 3:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „První poločas domácí lepší. Druhá půle vyrovnaná. Hosté korigovali v poslední minutě.“

Derby zápas na hřišti Chvojence byl pro náš celek jednou z posledních šancí, jak se ještě pokusit předehnat v tabulce předposlední Opatovice nad Labem B. Domácí tým nastoupil k utkání posilněn o několik hráčů z „A“ mužstva. Úvodní minuty byly ve znamení mírného tlaku Chvojence, který se snažil postupnou kombinací dostat do zakončení. Po sérii několika šancí, které naštěstí gólem neskončily, přišla ve 30. minutě úvodní branka domácích. Těm se přesnou přihrávkou do pokutového území podařilo najít neobsazeného spoluhráče, který v dané pozici nezaváhal a umístil míč k pravé tyči. Zbývající minuty prvního poločasu příliš mnoho zajímavých momentů nepřinesly. Oběma celkům chyběl převážně větší klid ve finální fázi. První poločas tak skončil výsledkem 1:0.

Do druhého poločasu přidal náš tým na aktivitě. Odměnou nám byly dva rychlé protiútoky. Bohužel, ani jeden z nich tíženou branku nepřinesl. A jak se říká „nedáš, dostaneš“. Chvojenec vstřelil v rychlém sledu za sebou (v 61. a v 65. minutě) dva velice podobné góly, kterými prakticky utkání rozhodl. V poslední minutě se nám alespoň podařilo zaznamenat čestný úspěch. Na přihrávku do pokutového území si výborně naběhl V. Trojan a pohotovou střelou k tyči snížil na konečných 3:1.

Tento týden, v sobotu 10. června od 14:00, odehraje náš tým poslední domácí utkání této sezóny. Soupeřem nám bude Starý Mateřov B.