Veliny – Býšť 0:0 (0:0)

Sestava: Sedlák – Fajtšák, Havrda Hájek, Hendrych – R. Koubek, Řeháček, Kuchta, Toušek – Procházka, Trojan
Na střídání: V. Koubek (za Touška), Chejnovský (za Fajtšáka)
Diváků: 34

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí se nedokázali za celý zápas prosadit proti úporně bránícímu soupeři, který hrál pouze o deseti.“

V příjemně teplém počasí jsme odehráli na domácím hřišti důležité utkání proti Býšti. Soupeř nastoupil do zápasu pouze v deseti hráčích, čehož se náš tým snažil využít. Bohužel, ani přes územní převahu se nám nedařilo se prosadit skrze hostující obranu, která hrála velice zataženě a zodpovědně. Do první větší příležitosti se po centru do pokutového území dostal M. Řeháček, který umístil míč k pravé tyči. Naneštěstí brankář Býště předvedl vynikající zákrok a vytěsnil střelu mimo bránu. Okolo 30. minuty jsme si po rohovém kopu vypracovali další šanci. Hlavička L. Hendrycha však skončila jen těsně nad. Zbývající minuty prvního poločasu příliš mnoho zajímavých situací nepřinesly. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:0.

V druhém poločasu se hosté ještě více zatáhli, čímž prakticky rezignovali na své útočné výpady. Náš tým většinu času kontroloval míč na svých kopačkách. Vypracovat si ale vyloženou příležitost se nám příliš nedařilo. Chyběla přesnější přihrávka ve finální fázi, efektivní nápad či snaha o obehrání více než jednoho obránce. V 80. minutě se do gólové příležitosti dostal R. Koubek. Obránce Býště ale předvedl na poslední chvíli obětavý zákrok, kterým naši slibně se vyvíjející šanci překazil. Utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem 0:0.

Tento týden, v neděli 4. června od 17:00, zajíždí náš tým do Chvojence. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo.