Dražkovice – Veliny 5:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Šrámek, Hendrych, Hájek, Fajtšák – Havrda, Petružálek, Kuchta, Procházka – Železný, Trojan
Na střídání: Chejnovský (za Šrámka), Eichler (za Hájka)
Branku za Veliny vstřelil: Petružálek (na 5:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „První poločas v režii domácích, kteří využili jen dvě šance. Hosté nedotáhli nadějné protiútoky. Druhý poločas pokračoval stejně jako první. Zasloužená výhra domácích, která měla být vyšším rozdílem.“

Po dvou domácích utkáních jsme zajížděli do Dražkovic, které se dlouhodobě umísťují na předních příčkách tabulky III. Holicko. Začátek zápasu vyšel mnohem lépe soupeři, který se už v 9. minutě ujal vedení. Gólová situace vznikla po dobře zahraném rohovém kopu a následné přesně umístěné střele k pravé tyči. O čtyři minuty později se domácí útočník probojoval do pokutového území a pozemní střelou zvýšil náskok svého celku na 2:0. Na druhé straně si i náš tým vypracoval několik přečíslení a zajímavých střeleckých pokusů. Nepřesnost v zakončení bohužel zapříčinila, že se nám snižující branku do konce prvního poločasu vstřelit nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas započal podobně jako ten první. Dražkovice působily fotbalovějším dojmem, byly aktivní a měly většinu času míč na svých kopačkách. V 50. minutě zahrávali domácí rohový kop, na který si nejvýše vyskočil útočící hráč a přesnou hlavičkou poslal míč do sítě. Od tohoto okamžiku byla naše hra ještě více nepřesná, z čehož rezultovaly v následujících minutách další dvě branky Dražkovic. V 62. minutě jsme zaznamenali alespoň čestný úspěch. Nadějně započatou akci středem hřiště proměnil D. Petružálek v branku, když v pokutovém území vyslal míč nechytatelně k levé tyči. Po zbytek utkání si obě mužstva vytvořila ještě několik zajímavých střeleckých pokusů. Vstřelit další branku se nám, ale ani soupeři již nepodařilo. Utkání tak skončilo výsledkem 5:1.

Tento týden, v sobotu 29. dubna od 16:30, nás doma čekají Pardubičky B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.