Sestava: Sedlák – Hendrych, Havrda, Fajtšák, Chejnovský – R. Koubek, Řeháček, Kuchta, Eichler – Železný, Trojan
Na střídání: Procházka (za Chejnovského), Hájek (za Fajtšáka), Nikl (za Železného)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Kuchta (na 2:2 a 3:2), Železný (na 1:1)
Diváků: 45

Týdeník Pernštejn napsal: „Na těžkém terénu šli hosté do vedení, ale domácím se podařilo do poločasu skóre srovnat. Po přestávce se hosté opět ujali vedení, domácí ale zabrali a dvěma brankami otočili.“

Několik dní trvající deštivé počasí, které postihlo nejen Veliny, zapříčinilo, že naše hřiště k domácímu utkání proti Pardubičkám bylo na hraně regulérnosti. Pan rozhodčí vyhodnotil podmínky jako způsobilé, pro oba celky totožné, díky čemuž se mohl zápas odehrát. Po úvodním, oboustranně opatrném vstupu přišla ve 24. minutě vedoucí branka hostujícího mužstva. Padla po dobře zahraném rohovém kopu, ze kterého se míč v pokutovém území odrazil na neobsazeného útočníka Pardubiček. Ten na malém vápně nezazmatkoval a šanci proměnil. Náš tým se na druhé straně neustále tlačil do zakončení. Bohužel tyto snahy většinou končily na dobře zformované obraně hostů. Přesto se nám ve 43. minutě podařilo vyrovnat. Přesnou přihrávku na polovině hřiště převzal R. Železný, a nikým neatakován si to namířil přímo na bránu. V pozici „jeden na jednoho“ udělal brankáři Pardubiček kličku doleva a pohodlně míč umístil do sítě. První poločas tak skončil 1:1.

Začátek druhého poločasu nám vůbec nevyšel dle představ. Po hrubé chybě ve středu hřiště se hosté ve 48. minutě celkem jednoduše opět ujali vedení. Přítomní domácí fanoušci naštěstí na vyrovnávací branku nemuseli čekat příliš dlouho. V 56. minutě vybojoval R. Koubek na kraji hřiště míč a přesnou přihrávkou nalezl v pokutovém území neobsazeného P. Kuchtu. Ten nabídnutou příležitost s přehledem proměnil. V 64. minutě přišel nejhezčí moment celého zápasu. Na hranici velkého vápna napřáhl ke střele P. Kuchta a nechytatelně umístil míč do horního růžku soupeřovy svatyně. Šokované Pardubičky se po zbytek utkání zoufale tlačily do zakončení. Vytvořit si gólovou šanci se jim ale ve zbývajících minutách nepodařilo. Utkání tak skončilo výsledkem 3:2.

Dnes, v neděli 7. května od 17:00, zajíždí náš tým do nedaleké Jaroslavi.