Sestava: Sedlák – Fajtšák, Hendrych, Hájek, Toušek – Chejnovský, Řeháček, R. Koubek, Havrda – Železný, Trojan
Na střídání: Tukora (za R. Koubka), V. Koubek (za Chejnovského)
Branky za Veliny vstřelili: 3x Trojan (na 2:0, 3:0 a 4:5), Železný (na 1:0)
Diváků: 60

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí v deváté minutě vedli 3:0, ale ani toto vedení nestačilo k zisku prvních jarních bodů.“

Tradiční derby proti Vysokému Chvojnu nabídlo přítomným fanouškům velice atraktivní podívanou a devět vstřelených branek. Vstup do utkání byl z naší strany jako z říše snů. Po dlouhém centru za hostující obranu se k míči probojoval R. Železný, který už v 5. minutě otevřel střelou k tyči skóre zápasu. O dvě minuty později zvýšil V. Trojan na 2:0. Gól padl po střele z hranice velkého vápna, která se od břevna odrazila na brankovou čáru. Hráči Vysokého Chvojna přestali úplně hrát v domnění, že míč byl již celým svým objemem za čárou. Pan rozhodčí však nechal hru pokračovat a dobíhajícímu V. Trojanovi nezbývalo nic jiného, než pouze doklepnout míč do odkryté brány. V 9. minutě si pro přihrávku do pokutového území výborně naběhl V. Trojan a pozemní střelou k tyči pečetil idylický vstup do utkání třetí brankou našeho mužstva. Po prvotním šoku přidali hosté na aktivitě a snažili se postupnou kombinací dostat do zakončení. Odměnou jim byla v 17. minutě snižující branka. Celá situace vznikla po nedůrazném napadání v pokutovém území. O několik minut později si hráči Vysokého Chvojna vypracovali po pěkné akci středem hřiště gólovou příležitost. Tu se jim následně podařilo proměnit. Zbytek prvního poločasu už mnoho zajímavých momentů nepřinesl. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 3:2.

Druhý poločas započal oproti prvnímu spíše nenápadně. Přesto více ze hry měli hosté, kteří se neustále snažili o vyrovnání. To se jim bohužel v 65. minutě podařilo. Náš tým se ale rozhodně nechtěl vzdát myšlenky na zisk prvních tří jarních bodů. Těmto ambicím zasadilo v 80. minutě Vysoké Chvojno silnou ránu. Po rychlém protiútoku přišel centr do pokutového území a následná přesná hlavička dokonala obrat. V 88. minutě přidali hosté pátou branku a nic už na jejich vítězství nezměnil ani třetí gól (hattrick) V. Trojana z poslední minuty zápasu. Utkání tak skončilo 4:5.