2

Dříteč B – Veliny 1:7 (0:2)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Stárek – Ondráček, Řepka, Řeháček, Trojan – Metelka, Morávek
Na střídání: Koubek (za Ondráčka), Hemerka (za Řeháčka), Chejnovský (za Metelku)
Branky za Veliny vstřelili: 3x Morávek (na 0:1, 0:2 a 1:7), 2x Metelka (na 1:4 a 1:5), Koubek (na 0:3), Trojan (na 1:6)

Týdeník Pernštejn napsal: „V úmorném vedru měli hosté otěže utkání jasně ve svých rukách.“

V posledním prázdninovém víkendu zavítal náš tým na hřiště do Dřítče. I přes panující tropické počasí mohli přítomní fanoušci vidět kvalitní utkání, kterému nechyběla dynamika hry. Vstup do utkání neměl náš tým příliš dobrý. Nedařila se nám finální přihrávka a i několik šancí, které jsme si vytvořili, skončily nepřesným či uspěchaným zakončením. Přesto se nám okolo 15. minuty podařilo vstřelit vedoucí branku. Po přesné přihrávce za obranu domácích se ocitl T. Morávek neobsazen tváří v tvář brankáři Dřítče. V nabídnuté pozici si výborně poradil a skóroval. O několik minut později se stejný hráč prosadil podruhé, když po střele z velkého vápna (střela byla vyslána D. Řepkou) jako první doběhl odražený míč a střelou pod břevno nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Po zbytek prvního poločasu jsme domácí tým nepustili do žádné gólové příležitosti. Sami jsme měli několik zajímavých momentů, které jsme bohužel přeměnit v další branku nedokázali. První poločas tak skončil výsledkem 0:2 pro náš tým.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jasným cílem zjednodušit a zpřesnit hru a pokusit se rozšířit náš gólový účet. V 50. minutě se po centru z levé strany dostal k míči R. Koubek, který z prvního doteku poslal skákavý balón přesně k tyči. Bohužel o pět minut později se domácí z první vážné příležitosti dokázali gólově prosadit. Po centru do pokutového území se útočník Dřítče ocitl sám před naším brankářem a pozemní střelou k tyči dal svému týmu znovu naději na bodový zisk v zápase. To však důrazně ukončil H. Metelka, který v průběhu deseti minut vstřelil dva góly. Nejprve si po krásné akci poradil s domácím obráncem a střelou k levé tyči zvýšil vedení našeho týmu na 1:4. Následně si v podobné situaci (po centru od V. Trojana) poradil i podruhé. Na domácím týmu byla vidět po páté obdržené brance celková rezignace. I díky tomu hrnul náš tým na branku domácích jeden útok za druhým. V 85. minutě se zaslouženě prosadil i V. Trojan, když poslal z hranice velkého vápna nepříjemnou střelu, se kterou si domácí brankář poradit nedokázal. Závěrečnou třešničku na dortu přidal v poslední minutě T. Morávek, který se po přesné přihrávce od spoluhráče dostal do zajímavé střelecké pozice. V této pozici si poradil na výbornou a mohl se radovat z prvního vstřeleného hattricku za náš tým. Gratulujeme! Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím 1:7.

Tento týden, v sobotu 5. září od 17:00, nastoupí náš tým na domácí půdě proti Dašicím B.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!