9

Jaroslav – Veliny 4:2 (2:1)

Sestava: Sedlák – Hendrych, Hájek, Fajtšák, Trojan – V. Koubek, Řeháček, R. Koubek, Chejnovský – Petružálek, Železný
Branky za Veliny vstřelili: Železný (na 0:1), Řeháček (na 3:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí celý zápas lepší, zahodili ještě další svoje šance.“

Po domácím vítězství z předchozího kola jsme zajížděli na hřiště do Jaroslavi, která se přetahuje s Torpedem Pardubice o postup do okresního přeboru. Dle postavení v tabulce byl favorit na vítězství zcela jasný. Přesto se nám podařilo již v 11. minutě vstřelit úvodní branku a tím zcela zaskočit domácí hráče. Pro rychlou přihrávku za obranu si výborně naběhl R. Železný a krásnou střelou do horního růžku otevřel skóre zápasu. O několik minut později jsme si v pokutovém území vytvořili další střeleckou příležitost. V chumlu hráčů se nám ale bohužel nepodařilo protlačit míč až do sítě. Domácí se po celé utkání snažili ohrozit naši branku převážně postupnou kombinací. Po sérii nepřesných zakončení se Jaroslavi nakonec v 41. minutě podařilo vyrovnat. Celá situace nastala po centru do pokutového území a následném odraženém míči na neobsazeného útočníka. Ten v dané pozici zachoval chladnou hlavu a míč přesně umístil k pravé tyči. Když už to vypadalo, že obě mužstva budou odcházet do kabin za stavu 1:1, přišla v předposlední minutě prvního poločasu další útočná akce domácích. Ta znamenala druhou obdrženou branku v naší síti. Oba celky tak odcházely do kabin za stavu 2:1.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Jaroslav byla aktivnější a měla převahu v držení míče. Náš tým se spíše zaměřil na obranné povinnosti a hledal občasné skuliny v domácí obraně. V 68. minutě vybojoval soupeř na polovině hřiště míč a rychle založil protiútok. Ten bohužel znamenal třetí obdrženou branku v naší síti. I přes nepříznivé skóre jsme se nevzdali a snažili se s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Odměnou nám byl v 71. minutě snižující gól na 3:2. Autorem této branky byl M. Řeháček, který na hranici pokutového území obehrál dva hráče a přesně poslal míč k levé tyči. Následující minuty opět patřily domácím hráčům, kteří na našeho brankáře vyslali několik dobře umístěných razantních střel. O. Sedlák však předvedl sérii vynikajících zákroků a vytěsnil všechny střely mimo tři tyče. Jaroslav se přesto v 83. minutě dočkala navýšení svého náskoku. Utkání tak skončilo výsledkem 4:2.

Tento týden, v sobotu 13. května od 17:00, nás doma čeká velice důležité utkání. Soupeřem nám budou Opatovice nad Labem B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.