17

Veliny – Opatovice B 3:0 (2:0)

Sestava: Sedlák – Toušek, Havrda, Fajtšák, Hendrych – R. Koubek, Kuchta, Hájek, Chejnovský – Procházka, Trojan
Na střídání: Tukora (za Trojana)
Branky za Veliny vstřelili: Kuchta (na 1:0), Trojan (na 2:0), Procházka (na 3:0)
Diváků: 30

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí po celý zápas lepší a zaslouženě zvítězili o tři branky.“

O víkendu odehrál náš tým doma velice důležité utkání. V případě výhry jsme mohli stáhnout bodovou ztrátu na hostující Opatovice na pouhých pět bodů. V opačné situaci byly naše šance na záchranu již mizivé. Úvod zápasu vyšel mnohem lépe našemu celku, když se nám už ve 4. minutě podařilo vstřelit vedoucí branku. Na nadýchaný centr směřující do prostoru malého vápna si výborně naběhl P. Kuchta a přesnou hlavičkou uklidil míč do sítě. Díky aktivnímu a bojovnému výkonu jsme zatlačili soupeře na jeho polovině hřiště. Útočné snahy přinesly ve 24. minutě zasloužené ovoce. Na hranici velkého vápna se chytrou kličkou uvolnil V. Trojan a střelou k levé tyči zvýšil vedení našeho týmu na dvoubrankový rozdíl. Ve zbývajících minutách prvního poločasu jsme si vytvořili ještě několik šancí. Vstřelit další branku se nám ale nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Náš tým hrál koncentrovaně, dobře bránil a postupnou kombinací jsme se dostávali do zakončení. Definitivní potvrzení našeho vítězství přišlo v 69. minutě. Krásně umístěnou střelou k pravé tyči se blýskl J. Procházka. Ve zbývajících minutách jsme mohli skóre ještě navýšit. Neklid a drobné nepřesnosti ve finální fázi nakonec ale rozhodly, že výsledek zápasu zůstal již nezměněn. Utkání tak skončilo 3:0.

Tento týden, v neděli 21. května od 17:00, zajíždí náš tým do Mnětic.