24

Litětiny – Veliny 1:3 (0:1)

Sestava: Šafránek – Chejnovský, Koubek, Hendrych, Sedlák – Hemerka, Řepka, Caletka, Trojan – M. Holeček, Železný
Branky za Veliny vstřelili: 2x M. Holeček (na 0:2 a 1:3), Caletka (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí se v tomto zápase nepotkali s tou správnou formou.“

Po posledních třech zápasech, ze kterých vybojoval náš tým pouze jeden bod a měl nelichotivou bilanci vstřelených a obdržených branek v poměru 3:19, jsme zajížděli na horkou půdu do nedalekých Litětin. Již před samotným začátkem utkání bylo zcela zřejmé, že ani zde nás nečeká nic lehkého. Náš tým opět trápila špatná docházka, díky které jsme do zápasu nastoupili v pouhých deseti mužích. I přes tuto nepříjemnost byl náš tým po celý první poločas aktivnějším a nebezpečnějším celkem. Vytvořili jsme si hned několik gólových momentů a naopak domácí mužstvo jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Odměnou nám byla v 43. minutě vedoucí branka L. Caletky. Ten se na pravé straně hřiště výborně uvolnil s míčem a razantní střelou k tyči skóroval. První poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým již v plném počtu hráčů, když přímo z práce dorazil vypomoci M. Holeček. V 65. minutě byl po faulu a následné druhé žluté kartě vyloučen záložník Litětin. Náš tým měl od tohoto okamžiku ještě více ze hry a bylo jen otázkou času, kdy přidáme další branku. Tento moment přišel v 73. minutě po krásné akci M. Holečka. Ten si v souboji jeden na dva dokázal poradit na jedničku, když obehrál oba bránící hráče Litětin a umístěnou střelou zvýšil vedení našeho týmu na 0:2. Jediná kaňka za naším výkonem přišla v 78. mnutě, když se po standardní situaci odrazil míč šťastně na kopačky domácího útočníka, který nabídnutou příležitost bez problému zužitkoval. Závěrečné slovo v zápase měl ale opět náš tým. V 84. minutě si pro přesnou přihrávku za obranu naběhl M. Holeček, který střelou k pravé tyči pečetil vítězství našeho týmu na konečných 1:3.