Mnětice – Veliny 3:1 (1:0)

Sestava: Sedlák – L. Holeček, Caletka, Hendrych, Martin Holeček (nová posila) – Hemerka, Řepka, Řeháček, Fabián – Stárek, Morávek
Na střídání: Metelka (za Hemerku)
Gól za Veliny vstřelil: Řeháček (na 2:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Vyrovnané utkání, domácí ale nedávali vypracované šance. Hosté zdramatizovali na 2:1, ale to bylo z jejich strany gólově vše.“

V posledním venkovním zápase podzimní části naší soutěže jsme zavítali do Mnětic. Domácí celek se v aktuální tabulce nacházel na druhém místě a v případě našeho vítězství jsme se na něj mohli bodově dotáhnout. To se nám ale bohužel nepodařilo. Po celý zápas mohli fanoušci sledovat kvalitní duel, ve kterém nebyla nouze o velké množství vytvořených šancí na obou stranách. V úvodních minutách prvního poločasu měl náš tým dvakrát možnost otevřít skóre zápasu. První střela z velkého vápna skončila jen několik centimetrů vedle pravé tyče. Druhá postrádala razanci. Následně domácí prokázali, že i oni dokáží být velice nebezpeční. Krásnou střelou z dvaceti metrů se vytasil jejich útočník a poslal míč přímo do horního růžku naší brány. Naštěstí pro nás předvedl náš brankář O. Sedlák vynikající zákrok a vyrazil míč na rohový kop. O dvě minuty později přišel další nebezpečný moment domácích. Razantní střelu mířící k levé tyči znovu vyrazil náš gólman na roh. Když už to vypadalo, že obě mužstva budou odcházet do kabin za bezbrankového stavu, přišla další střela Mnětic ze střední vzdálenosti. Ta, bohužel pro náš tým, již v síti skončila. Stav prvního poločasu byl 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jasným cílem zjednodušit hru, přinést více klidu do zakončení a pokusit se zabojovat o nějaký bod. Tento cíl bohužel dostal v 54. minutě velkou ránu. Po rohovém kopu se do šance dostal hráč Mnětic, který poslal míč přesně od břevna do naší sítě. Ani druhá obdržená branka naštěstí nesnížila bojovnost našeho týmu, ba naopak. Domácí celek se dostal pod stálý tlak, ze kterého bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit branku. Tento okamžik přišel v 75. minutě. Na centr do velkého vápna si dobře naběhl H. Metelka a přesnou hlavičkou poslal míč za záda domácího brankáře. Naneštěstí pro náš tým nebyla branka po sporném ofsajdu uznána. Boží mlýny někdy melou pomalu, to ale nebyl tento případ. Minutu po neuznané brance měl náš tým ze střední vzdálenosti výhodu přímého volného kopu. K exekuci se postavil M. Řeháček, který míč poslal nechytatelně od břevna do branky soupeře. Snižující branka motivovala náš tým ještě více. V rychlém sledu za sebou jsme se dostali do dvou nadějných šancí, které jsme ale trestuhodně zahodili. Neproměněné šance potrestal domácí celek rozhodující brankou. Odražená střela z velkého vápna skončila na kopačkách neobsazeného útočníka Mnětic, který si v nabídnuté pozici poradil a pečetil vítězství svého týmu na konečných 3:1.

Tento týden, v sobotu 7. listopadu od 14:00, nás na domácí půdě čeká dohrávka pátého kola. Soupeřem nám budou nevyzpytatelné Popkovice.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!