Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Stárek – Trojan, Petružálek, Řepka, Řeháček – Metelka, Morávek
Na střídání: Lubomír Holeček (nová posila – nastoupil za Řepku), Chejnovský (za Holečka), Hemerka – nenastoupil
Gól za Veliny vstřelil: Morávek (na 2:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Zasloužená výhra, domácí byli po celý zápas lepší.“

V příjemném podzimním počasí zavítal náš tým na hřiště do Nemošic, kde jsme chtěli potvrdit vítězství z předchozího kola. To se nám bohužel nepodařilo. Domácí tým, posílený několika hráči z A mužstva, předváděl rychlou a kombinační hru, která působila našemu týmu po celý zápas značné problémy. První vážná příležitost domácích skončila v 25. minutě gólem. Branka spadla po přihrávce na neobsazeného útočníka Nemošic a následné přesné střele k pravé tyči. O několik minut později si domácí tým vytvořil ještě dvě gólové situace. První byla zakončena razantní střelou do břevna, míč se odrazil na brankovou čáru, znovu do břevna a posléze skončil v náručí našeho gólmana. Druhá střela „orazítkovala“ spojnici levé tyče s břevnem. Naštěstí jsme toto dvojí nebezpečí přežili bez úhony. V poslední minutě prvního poločasu měl náš tým možnost vyrovnat stav utkání. Po pěkné akci se V. Trojan dostal osamocen před brankáře domácích. Ten však vynikajícím zákrokem nedovolil našemu záložníkovi skórovat. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší než ten první. Hra se vyrovnala a náš tým působil domácí obraně více starostí. Přesto se Nemošice dokázali v 53. minutě znovu gólově prosadit. Útočící hráč překonal obranu a poslal míč nechytatelně do naší sítě. Šanci na zvrat v zápase nám dala snižující branka T. Morávka. Ten vyslal za hranicí velkého vápna krásnou střelu, která přesně zapadla k pravé tyči. Domácí tým se po obdržené brance dostal pod tlak, byl nepřesný v přihrávkách a působil zaskočeným dojmem. Z této situace se jim nakonec podařilo dostat, když po dalším rychlém protiútoku přišel pro náš tým krutý trest v podobě třetí obdržené branky. V závěru utkání ještě obdržel P. Šafránek po faulu ve velkém vápně červenou kartu a náš tým tak musel závěrečné minuty dohrát v oslabení. Konečný stav 3:1 se již ale nezměnil.

Tento týden, v sobotu 10. října od 16:00, nás doma čekají Horní Ředice B. Je potřeba napravit zaváhání z Nemošic a bezpodmínečně vyhrát. SOKOL VELINY DO TOHO !!!

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!