9

Opatovice B – Veliny 7:0 (6:0)

Sestava: Sedlák – Nikl, Hendrych, Eichler, Šrámek – Trojan, Procházka, Mrštík, Chejnovský – Langr, Moláček
Na střídání: Bukovský (za Moláčka), Havrda (za Eichlera), Železný (za Trojana), Frank (za Šrámka)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí byli od počátku aktivnější, když už do poločasu rozhodli o výsledku zápasu. V druhém poločase se utkání spíše dohrávalo.“

K venkovnímu utkání hraném v Opatovicích se poprvé v této sezóně sešel náš tým v solidním hráčském zastoupení. I přes tuto povzbuzující skutečnost byla naše hra velice neuspořádaná a plná nepřesných přihrávek. Toho dokázali domácí hráči již v 10. minutě po rychlé akci středem hřiště gólově využít. O deset minut později si do volného prostoru ve velkém vápně naběhl útočník Opatovic a střelou k tyči zvýšil vedení svého týmu. Do konce prvního poločasu rozebral domácí celek naši obranu ještě čtyřikrát, čímž prakticky rozhodl o svém vítězství. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 6:0.

Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě, kterými jsme věřili, že zabráníme ještě většímu debaklu. I přes mírné zlepšení byli domácí hráči aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. V 52. minutě přidaly Opatovice po rohovém kopu další branku. Náš tým si ve zbylém čase alespoň dokázal vytvořit několik zajímavých příležitostí. Výsledek 7:0 se však už nezměnil.