Veliny – Jaroslav 1:7 (1:1)

Sestava: Sedlák – Nikl, Hendrych, Eichler, Trojan – Sochůrek, Moláček, Bukovský – Železný
Branku za Veliny vstřelil: Železný (na 1:0)
Diváků: 53

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí se opět nesešli a tomu také odpovídá výsledek. Nejlepší hráč na hřišti byl brankář Velin Sedlák, jehož vynikající výkon domácí uchránil od ještě většího debaklu.“

Dle předzápasového postavení obou mužstev v tabulce bylo zcela zřejmé, kdo bude favoritem na zisk tří bodů. Tento předpoklad navíc umocnila skutečnost, že se náš tým opět nesešel v plném počtu. Až do 60. minuty jsme odehráli utkání v pouhých osmi mužích, po zbytek druhého poločasu pak jen v devíti. Přesto se hostující Jaroslav překvapivě nedokázala dostat ke své hře. I přes neustálý tlak se náš tým i s nutnou dávkou štěstí v průběhu prvního poločasu úspěšně bránil. Šok pro hostující celek přišel v 34. minutě, když si na naší polovině hřiště převzal míč R. Železný. Tomu se podařilo projít přes několik hráčů a z hranice velkého vápna umístit míč k pravé tyči. Naneštěstí vedoucí branka nám vydržela pouhé tři minuty. Po centru z levé strany si naběhl na přihrávku do pokutového území útočník Jaroslavi a nikým neatakován jednoduše skóroval. První poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Do druhého poločasu si hostující hráči vzali k srdci rady svého trenéra a snažili se mnohem více držet míč na svých kopačkách, roztahovat hru po stranách a využívat početního přečíslení. Díky tomu jsme se dostali ještě pod větší tlak než v prvním poločase a nezbývalo nám nic jiného, než pouze odkopávat míč co nejdále od naší brány. Jaroslav hrála trpělivě a hra spíše připomínala souboj kočky s myší než dvou celků ze stejné soutěže. I přes celou řadu nevyužitých šancí se hosté ve druhém poločase šestkrát prosadili. Konečný stav utkání byl 1:7.