Paramo Pardubice – Veliny 2:1 (0:0)

Sestava: Sedlák – Hendrych, Halíř, Hájek, Fabián – V. Koubek, Petružálek, R. Koubek, Trojan – Fajtšák, Metelka
Na střídání: Šrámek (za Hendrycha), P. Novák (za Fajtšáka)
Branku za Veliny vstřelil: Metelka (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Vyrovnaný první poločas. Hosté šli ve druhé půli do vedení, ale domácí výsledek otočili.“

K přímému souboji o prozatímní druhé místo v tabulce jsme zajížděli na horkou půdu do Pardubic – Svítkova, kde hraje své domácí zápasy Paramo Pardubice. Domácí hráči vstoupili do utkání velice aktivně, když se jim v úvodních minutách podařilo hned dvakrát ohrozit naši bránu. Nejprve se v chumlu hráčů na malém vápně míč několikrát odrazil na soupeřovy kopačky. Hráči Parama se snažili vší silou dotlačit míč za brankovou čáru. Naštěstí, díky několika obětavým zákrokům, jsme tento okamžik přežili bez úhony. O několik málo minut později nastřelili domácí po pěkné akci břevno. Od tohoto okamžiku se hra více vyrovnala a i náš tým měl několik příležitostí k zakončení. Obě mužstva však předváděla v obranné činnosti dobrý výkon a první poločas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

V 55. minutě jsme se po pěkné akci středem hřiště dokázali gólově prosadit. Odraženého míče se na hranici velkého vápna zmocnil J. Metelka, který nechytatelnou střelou do horního růžku otevřel skóre zápasu. Bohužel v 73. minutě se domácím podařilo po vcelku šťastné brance vyrovnat a o deset minut později dokonce otočit skóre zápasu. Akce vznikla po nedostatečném důrazu na pravé straně, z něhož rezultovala přesná přihrávka do pokutového území. Tu útočník Parama s přehledem proměnil. Náš tým se rozhodně s tímto výsledkem nechtěl smířit. V předposlední minutě zápasu dotlačil P. Novák míč z malého vápna za brankovou čáru. Tento gól však k naší nelibosti uznán nebyl, protože pomezní rozhodčí zvedl praporek kvůli údajnému ofsajdu. Utkání tak skončilo výsledkem 2:1.

Tento týden, v sobotu 14. dubna od 16:00, přivítáme na domácím hřišti Dašice B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.