8

Popkovice – Veliny 2:2 (2:0)

Sestava: Sedlák – Trojan, Metelka, Fajtšák, Hájek – V. Koubek, R. Koubek, Kuchta, Eichler – Železný
Branky za Veliny vstřelili: Fajtšák (na 2:1), Eichler (na 2:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté v deseti hráčích. První půle patřila domácím, druhá oslabeným hostům, kteří nakonec srovnali.“

Před zahájením zápasu v Popkovicích se náš tým musel vypořádat s velice nepříjemnou situací. Sešlo se nás pouze deset. I přes tento hendikep se nám dařilo držet se soupeřem vyrovnané tempo. V 13. minutě využili domácí našeho zaváhání v obraně a postupovali sami na našeho brankáře. Tomu se naštěstí ale podařilo útočníkovi zúžit úhel a střelu vyrazit na rohový kop. V 20. minutě utekl po levém křídle R. Železný. Jeho razantní střele na vzdálenější tyč bohužel chybělo pár centimetrů. V 27. minutě jsme si ve středu pole počínali málo důrazně, čehož dokázal domácí záložník výborně využít. Nejprve obehrál dva naše hráče a následně poslal svého spoluhráče přesnou přihrávkou do pozice „jeden na jednoho“. Ten nabídnutou příležitost s přehledem proměnil. V 38. minutě přišla ve středu pole z naší strany další hrubá chyba, díky které postupoval útočník Popkovic sám na našeho brankáře, a i v tomto případě si poradil na výbornou. První poločas tak skončil výsledkem 2:0.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel mnohem lépe než průběh toho prvního. Nejprve se na pravé straně výborně uvolnil J. Metelka a pozemní přihrávkou na malé vápno donutil obránce Popkovic ke dvěma obětavým zákrokům. V 61. minutě jsme vstřelili snižující branku. Pro přihrávku na zadní tyč si nejrychleji doběhl O. Fajtšák a s přehledem míč uklidil do sítě. V 69. minutě odpískal pan rozhodčí po faulu v pokutovém území penaltu proti našemu celku. Tuto situaci naštěstí domácí nezužitkovali, když nastřelili pouze břevno. V závěru utkání se nám podařilo dostat Popkovice pod tlak, z něhož rezultovalo v 86. minutě zasloužené vyrovnání. Výbornou práci odvedl V. Trojan, když přes dva obránce zatáhl míč do velkého vápna a přesnou přihrávkou nalezl neobsazeného J. Eichlera. Ten na nic nečekal a z prvního dotyku poslal míč za záda bezmocného brankáře domácích. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 2:2.

Dnes, netradičně v úterý 8. května od 17:00, odehrajeme na domácím hřišti další soutěžní utkání. Soupeřem nám budou Nemošice B.