25

Veliny – Býšť 5:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Stárek – Hemerka, Petružálek, Řepka, Koubek – Metelka, Trojan
Na střídání: Chejnovský (za Hemerku), Tukora (za Trojana), Houška a Zdeněk – nenastoupili
Branky za Veliny vstřelili: 3x Metelka (na 1:0, 4:1 a 5:1), Trojan (na 2:0), Hendrych (na 3:0)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí po celý zápas jasně lepší a zaslouženě zvítězili.“

V domácím zápase proti Býšti předvedl náš tým velice fotbalový a bojovný výkon, díky kterému zůstaly všechny tři body zaslouženě doma. Již od samotného úvodu zápasu jsme si vytvořili konstantní tlak na branku Býště. Okolo 20. minuty se nám podařilo vstřelit z první velké příležitosti vedoucí branku. Po závanu na malém vápně se do gólové pozice dostal H. Metelka, který střelou k pravé tyči nedal brankáři hostů žádnou šanci. O pár minut později přišla situace jako vystřižená z fotbalové učebnice. Na polovině hřiště se krásně uvolnil H. Fabián, obehrál dva hráče a následně přesně odcentroval do malého vápna na neobsazeného V. Trojana. Ten si s nabídnutou šancí s přehledem poradil a zvýšil naše vedení na 2:0. Do konce prvního poločasu jsme si vytvořili ještě pár zajímavých momentů, vstřelit další branku se nám ale nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0 pro náš tým.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jasným cílem nepolevit a pokusit se zvýšit náš gólový účet. To se nám podařilo již v 55. minutě, kdy L. Hendrych napřáhl z dvaceti metrů a razantní střelou uklidil míč do levého horního rohu soupeřovi branky. O pět minut později se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku. Po faulu ve velkém vápně nařídil pan rozhodčí pokutový kop, který hosté se štěstím proměnili. Zlepšující se herní projev Býště důrazně překazil H. Metelka, který ke svému gólu z prvního poločasu přidal ještě další dva, čímž zpečetil svůj hattrick. Nejprve se po centru z pravé strany dostal, nikým nehlídán, k hlavičce. Tou usměrnil míč přesně do protipohybu brankáře hostů. Následně předvedl skvělý instinkt pro výběr místa, když se v chumlu hráčů na malém vápně dostal jako první k míči a jednoduše skóroval. Pátá vstřelená branka deklasovala chuť  hostujícího celku hrát až na bod mrazu. Náš tým více kombinoval, držel míč na svých kopačkách a pohodlně hlídal vysoký náskok. Utkání tak skončilo výsledkem 5:1.

Tento týden, v neděli 31. května od 17:00, čeká náš tým další soutěžní utkání. Soupeřem nám bude na své domácí půdě Dříteč B.