23

Veliny – Dříteč B 3:0 (1:0)

Sestava: Sedlák – Hendrych, Metelka, Řepka, L. Holeček – Chejnovský, Koubek, Petružálek, Hemerka – Trojan, Železný
Na střídání: Šafránek (za Hemerku), M. Holeček (za Sedláka)
Branky za Veliny vstřelili: Chejnovský (na 1:0), Řepka (na 2:0), Železný (na 3:0)
Diváků: 30

Týdeník Pernštejn napsal: „Zasloužené vítězství lepších domácích.“

Po dlouhé zimní přestávce se konečně představil náš tým i před domácími fanoušky v zápase proti Dřítči B. Hostující celek se před vzájemným střetnutím nacházel v tabulce IV. Holicko na posledním místě. V předchozím kole dokázal ale překvapit, když na domácím hřišti porazil Býšť. Náš tým rozhodně nechtěl nic podcenit. Z tohoto důvodu jsme se snažili již od úvodních minut na soupeře zatlačit a rychle vstřelit branku. To se nám ale bohužel i přes velké množství gólových situací nedařilo. Uklidnění do našich řad přišlo až v 35. minutě, když se v pokutovém území vytasil s krásnou střelou k tyči F. Chejnovský. V závěrečných minutách prvního poločasu jsme si vytvořili ještě dvě slibné příležitosti, přidat další branku se nám ale nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas byl z naší strany opět mnohem lepší než ten první. Náš tým zjednodušil a zpřesnil hru, díky čemuž se nám podařilo po většinu času udržet soupeře na jeho polovině hřiště. S rostoucím tlakem přicházely ze strany Dřítče hrubé chyby a drobné fauly. V 60. minutě přišel nejhezčí okamžik zápasu, když náš tým dostal výhodu standardní situace z nebezpečné pozice. K exekuci se postavil D. Řepka, který míč poslal chytrou střelou nechytatelně do šibenice. O devět minut později zatáhl V. Trojan míč po pravé straně a na malém vápně našel neobsazeného R. Železného. Ten nabídnutou příležitost bez problému proměnil. Po třetí obdržené brance přestal hostující celek být aktivní a soustředil se jen na dohrání zápasu. Po zbytek druhého poločasu si náš tým nadále vytvářel gólové příležitosti, dokonce se nám podařilo nastřelit i břevno. Další branku ale přítomní diváci již neviděli a utkání tak skončilo naším zaslouženým vítězstvím 3:0.

Tento týden, v neděli 24. dubna od 17:00, zajíždí náš tým do Dašic. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo.