Čvn

Veliny – Horní Ředice B 1:0 (0:0)

Sestava: Sedlák – Železný, Metelka, Hájek, Tukora – Fajtšák, Petružálek, Kuchta, V. Koubek – Halíř, R. Koubek
Na střídání: Chejnovský (za Petružálka), Trojan (za Tukoru)
Branku za Veliny vstřelil: Kuchta (na 1:0)
Diváků: 45

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí byli herně mírně lepší, ale v koncovce se jim tolik nedařilo. Tomu odpovídá i výsledek zápasu.“

V domácím zápase proti tradičnímu soupeři, Horním Ředicím B, jsme chtěli navázat na důležité vítězství z předchozího kola. Utkání se bohužel pro přítomné fanoušky vyznačovalo oboustranně vysokým množstvím nepřesných přihrávek a naopak malým počtem gólových příležitostí. Průběh prvního poločasu nabídl pouze dvě šance, po jedné na obou stranách. Nejprve vyslal R. Koubek v 14. minutě nebezpečný centr do pokutového území. Nabíhající J. Halíř se hlavičkou pokusil usměrnit míč mezi tři tyče. Naneštěstí jeho pokusu chybělo více přesnosti v zakončení. O minutu později utekl na druhé straně hřiště hostující útočník a postupoval sám proti našemu brankáři, O. Sedlákovi. Rychlým vyběhnutím se Ondrovi podařilo zmenšit soupeři střelecký úhel a prakticky ho i donutit k chybě. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:0.

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany velice aktivní. Už v 47. minutě napřáhl P. Kuchta z hranice velkého vápna ke střele. Hostující brankář se však vytasil s reflexivním zákrokem a jeho střelu vyrazil na roh. V 72. minutě se do dobré příležitosti dostal F. Chejnovský. Jeho hlavičkovému pokusu bohužel scházelo pár centimetrů. O tři minuty později jsme se přece jen dočkali vedoucí branky. Z hranice velkého vápna vyslal P. Kuchta míč nechytatelně k levé tyči. Ve zbývajících minutách se nám podařilo vedení udržet, díky čemuž jsme si připsali důležité tři body za vítězství 1:0.

Dnes, v sobotu 9. června od 17:00, nás čeká předposlední utkání této sezóny (poslední na domácím hřišti). Soupeřem nám bude Paramo Pardubice. Všichni fanoušci jsou tímto srdečně zváni.