Srp
21

Veliny – Litětiny 4:4 (2:1)

Sestava: Šafránek – Chejnovský, R. Koubek, Ondráček, Sedlák – Trojan, Řepka, Řeháček – Morávek
Branky za Veliny vstřelili: 2x Morávek (na 3:4 a 4:4), Trojan (na 1:0), Chejnovský (na 2:1)

Přátelské utkání proti celku Litětin bylo poznamenáno velice slabou docházkou, která činila pouhých 9 hráčů. Jelikož byl hostující tým ochoten půjčit nám dva své svěřence, hrál se zápas na obou stranách v plném počtu. Úvodní branku vstřelil V. Trojan, který utekl s míčem po pravé straně hřiště a střelou k tyči nemilosrdně skóroval. Bohužel vedoucí branka nám nevydržela příliš dlouho, když útočník Litětin využil našeho zaváhání v obraně a vyrovnal. V závěrečných minutách prvního poločasu však přišla druhá branka našeho týmu. Po přesně zahraném centru do pokutového území doklepl míč F. Chejnovský až za záda bezmocného brankáře hostů. Stav prvního poločasu byl 2:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe Litětinám, kterým se podařilo znovu vyrovnat. Nejzajímavější momenty však přišly v posledních patnácti minutách. Nejprve hosté využili dvou našich hrubých chyb a dostali se do dvoubrankového vedení. To jim ale naštěstí vydrželo jen několik vteřin. Ihned po obdržené brance vyzkoušel z rozehrávky T. Morávek pozornost brankáře Litětin. Ten stál příliš daleko od své brány a nestihl na nečekanou střelu z poloviny hřiště zareagovat. O několik minut později využil stejný hráč nedorozumění v zadních řadách hostujícího celku, když vzhledem ke své rychlosti vystihl „malou domů“ a již pohodlně uklidil míč do sítě. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 4:4.