Veliny – Vysoké Chvojno 2:5 (1:2)

Sestava: Sedlák – Chejnovský, R. Koubek, Hendrych, Ondráček – Trojan, Řepka, Řeháček, Dominik Langr (nová posila) – Morávek, Železný
Na střídání: Hemerka (za Langra), Jan Frank (nová posila – nastoupil za Chejnovského)
Branky za Veliny vstřelili: Řepka (na 1:0), Trojan (na 2:2)

V posledním přátelském utkání jsme si na domácí půdě zahráli proti tradičnímu soupeři, Vysokému Chvojnu. Prvních deset minut hry bylo z obou stran velice opatrných. Poté, v 15. minutě, udeřil náš tým z chytře zahrané standardní situace. K exekuci přímého kopu se postavil D. Řepka, který střelou pod bránící zdí uklidil míč z necelých dvaceti metrů přesně do sítě. Bohužel vedoucí branka nám nevydržela příliš dlouho. Hostům se podařilo ve 20. minutě využít závanu v pokutovém území a střelou k tyči vyrovnat na 1:1. Když už vše směřovalo k nerozhodnému poločasovému výsledku, přišel ve 45. minutě vedoucí gól Vysokého Chvojna. Branka spadla po rozehrání rohového kopu na krátko a následné přesně umístěné střele na zadní tyč. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 1:2.

Začátek druhého poločasu přinesl našemu týmu vyrovnávací branku. Napadání bránících hráčů Vysokého Chvojna přineslo své ovoce v podobě odraženého míče na neobsazeného V. Trojana. Ten zachoval chladnou hlavu a střelou k pravé tyči skóroval. V 60. a 65. minutě se opět prosadili hosté, kteří využili dvou našich hrubých chyb. O několik minut později byl ve velkém vápně faulován útočník Vysokého Chvojna a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. Rezolutní NE proti navýšení dvoubrankového vedení však řekl O. Sedlák, který se vytasil dvěma excelentními zákroky. Nejprve zlikvidoval pokutový kop, poté si poradil i s následnou dorážkou. Hosté se přece jenom v závěrečných minutách ještě jednou gólově prosadili, čímž pečetili své vítězství na konečných 2:5.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!